Forum Diabetica
Forum diabetyków i rodziców dzieci chorych na cukrzycę

Sposób na cukrzycę - Sanatorium dla ojca

WERTY - Pią 17 Lut, 2006
Temat postu: Sanatorium dla ojca
Jak w temacie. Chciałbym żebyście pomogli znaleść dla mojego ojca sanatorium. Byliście w różnych sanatoriach. Wiecie które jest lepsze od innego. W ciągu ostatniego okresu ojciec był dwa razy w szpitalu. W tym raz w Krakowie w szpitalu Jana Pawła II (kardiologiczny). W Krakowie miał robione choć jakie badania, ale związane z cukrzycą prawie żadnych. Wcześniej był w innym szpitalu. Tam nie miał kompletnie żadnych badań. No ..... miał dwa przez dwa tygodnie :x :x :x :x . Sanatorium chyba mu się należy, a druga sprawa to powinien się tam udać. Chcielibyśmy (rodzina), aby było to sanatorium które kładło by największy nacisk na cukrzyce, nie zapominając o sercu (przedewszystkim) i innych dolegliwościach czy powikłaniach.

Z góry dziękuje :D :588:

Pozdrawiam:
Piotrek

Aga - Pią 17 Lut, 2006

Pytanie Piotrek załatwiacie przez FZ czy tak prywatnie? Bo z FZ chyba oni przydzielają i należy się raz na 2 lata natomiast jesli prywatnie no to inna sprawa Masz prawo wyboru ale płacisz za wszystko. Moja mama była w paru więc mogę zapytać no i zawsze zostaje internet i reklamy tam można sie dowiedzieć ale czy to się sprawdzi z rzeczywistością?????
boo - Pią 17 Lut, 2006

Mój ojciec korzysta z sanatorium, przyznawanego przez FZ. Co prawda nie jest cukrzykiem, ale ma inne dolegliwości. Z zabiegów zawsze był zadowolony - a bardziej wymagający kuracjusze zawsze mogą sobie wykupić zabiegi dodatkowe. Ja natomiast załatwiałam Paulinie sanatorium przez PEFRON. Dofinansowanie było spore, ale zabiegi do niczego - tylko masaże miejsc gdzie podaje sobie insulinę i inhalacje na drogi oddechowe...
WERTY - Sob 18 Lut, 2006

Tylko FZ inaczej nie da rady :( :( :( :( . To lekarz nie może skierować do określonego prez niego sanatorium :?: :?: :( Jeśli nie może to fatalnie. Ojciec czuje się cały czas tak samo, czyli nic lepiej. Chce żeby odpoczął (choc dla niego to raczej mordęga[odpoczynek]). Nie ma co dużo pisać. Ostatniej nocy podawałem mu glukagen :( :(: ( :( , nieprzytomny i drgawki jak cholera :x . Chce Mu pomóc. Idzie wiosna i będzie w domu co raz więcej pracy. Ja go znam. Dla niego nawet w zime jest zajęcie. Pomoc - tak, ale i tak ma 100 pomysłów i zajęć na minute :x :x
Wiem temat sanatorium już chyba gdzieś był, ale wybaczcie mam określone wymagania i chciałbym wg nich wiedzieć które jest lepsze, a które gorsze wg określonych wyżej kryteriów. Czyli: cukrzyca, serce, inne schorzenia i powikłania. Przynajmniej dla własnej wiedzy chciałbym takie rzeczy wiedzieć

Pozdrawiam:
Piotrek

biker - Sob 18 Lut, 2006

NFZ kieruje do sanatorium według własnego widzimisię, lekarz kierujący może wpisać na skierowaniu swoje sugestie, ale one w niczym nie zobowiązują.
Jeśli dostaniemy skierowanie do bardzo nieodpowiedniego sanatorium to zawsze można je zwrócić z informacją z jakich to ważnych powodów w tym akurat terminie nie możemy jechać. Wtedy jest nadzieja, że wkrótce dostanie się kolejne skierowanie gdzieś indziej...

Ja dwa lata temu byłem w sanatorium MSWiA w Krynicy - niezła baza, fajne miejsce. Tylko cała ich znajomość problemów cukrzycy to była dieta i dodatkowe posiłki (drugie śniadanie i podwieczorek), które mają sens przy T2, ale nie u mnie...
Za dwa miesiące jadę do Kołobrzegu (sugestia lekarza kierującego: "wskazany klimat nadmorski"), znowu do sanatorium MSWiA. Jak tam będzie - zdam oczywiście relację. :) Ale nie liczę na fachową pomoc cukrzycową, tylko raczej na spokój, odpoczynek i zabiegi rehabilitacyjne na moje bolące stawy.

biker - Pon 15 Maj, 2006

Baaaardzo polecam sanatorium MSWiA w Kołobrzegu, a szczególnie I oddział (cukrzycowy), którym kieruje wspaniały lekarz dr. Małgorzata Bieniek!!!