Forum Diabetica
Forum diabetyków i rodziców dzieci chorych na cukrzycê

Cukrzyca a inne choroby - Brak czucia w stopie

Kucka - Sro 12 Lis, 2008
Temat postu: Brak czucia w stopie
Mam tak± dziwn± sprawe. W ostatnim czasie zda¿y³o mi siê to ju¿ 3 razy. kiedy¶ obudzi³am sie rano ze strasznym bólem lewej stopy, wrêcz nie mog³am prawie na niej stan±c (to by³o w lipcu) ale jako¶ posz³am z psem, wróci³am i po³o¿y³am sie dalej spaæ i potem mi przesz³o. Ale nie o to chodzi choæ zastanawiam sie czy to nie mia³o jakiego¶ wp³ywu bo którego¶ dnia obudzi³am sie rano i nie czu³am w ogole lewej stopy...mog³am podnie¶æ ca³± nogê ale sama nie mog³am ruszyc stop±, musia³am rêk± z³apaæ stope poruszaæ ni± i wtedy ''zaskoczy³a'' a potem przez pre godzin by³a jaka¶ taka dziwna, s³absza :? zdarzy³o mi siê to 3 razy i nie ma to jaki¶ wcze¶niejszych objawów, poprostu sie rano budzê i nie czuje stopy :sad: dwa razy zda¿y³o sie jak spa³am razem z Tomkiem i my¶la³am ¿e mo¿e jako¶ krzywo noge czy stope uk³adam w nocy bo ogólnie lubie sie rozpychaæ ale ostatnio zda¿y³o mi siê to jak spa³am sama wiêc ju¿ nie wiem co to mo¿e byæ :( Mieli¶cie co¶ takiego kiedy¶? Albo mo¿ecie mi to jako¶ wyt³umaczyæ?
Aleksandra - Sro 12 Lis, 2008

Kucka tez juz mialam kilka razy taki przypadek ... za pierwszym razem okropny bol w piecie ... po kilku godzinach jakos ''rozchodzilam 'ja'' przeszlo... po jakis czasie znowu to samo ... znowu usilowalam rozchodzic ja... raz tez mialam gorna czesc stopy cala zdetwiala... wtedy masowanie pomoglo... przypuszczam ze spiac mialam piete na kancie lozka... i to bylo tego przyczyna... ale tez sie zastanawiam czy to moje tlumaczenia czy juz cos powazniejszege :(
matimartyna - Czw 13 Lis, 2008

Dziewczyny taki ból w nogach mo¿e mieæ wg mnie ró¿ne przyczyny. Jedn± z nich s± problemy z krêgos³upem albo nerkami. Mo¿e to byæ jednak co¶ zwi±zane z cukrzyc± dlatego przy najbli¿szej wizycie u diabetologa powiedzcie o tym.
QuentiniX - Pon 17 Lis, 2008

Te¿ my¶lê, ¿e warto porozmawiaæ o tym z lekarzem. Mo¿e zleci dodatkowe badania by wykluczyæ przyczynê cukrzycow±.

Powodzenia dziewczyny :) :) :)

Kucka - Pon 17 Lis, 2008

Nie mia³am czasu odpisaæ ostatnio ;) Ale lepiej isc do diebetologa czy moze do rodzinnego ? Co do spania z noga na kañcie czy cos to nie wiem bo ¶pie :P Ale raczej ¶pie po ¶rodku ³ózka ni¿ przy którym¶ z boków ;)
Reni - Czw 23 Kwi, 2009

Mam pytanie: od jakiego¶ miesi±ca ci±gle drêtwiej± mi stopy, prawa mnie boli czêsto, ogl±dam je, ale nie widac ¿adnych zmian... Czy takie czêste skurcze, dretwienie stóp, jest gro¼ne? Mam siê czym przejmowac?