Forum Diabetica
Forum diabetyków i rodziców dzieci chorych na cukrzycę

Cukrzyca a inne choroby - Brak czucia w stopie

Kucka - Sro 12 Lis, 2008
Temat postu: Brak czucia w stopie
Mam taką dziwną sprawe. W ostatnim czasie zdażyło mi się to już 3 razy. kiedyś obudziłam sie rano ze strasznym bólem lewej stopy, wręcz nie mogłam prawie na niej stanąc (to było w lipcu) ale jakoś poszłam z psem, wróciłam i położyłam sie dalej spać i potem mi przeszło. Ale nie o to chodzi choć zastanawiam sie czy to nie miało jakiegoś wpływu bo któregoś dnia obudziłam sie rano i nie czułam w ogole lewej stopy...mogłam podnieść całą nogę ale sama nie mogłam ruszyc stopą, musiałam ręką złapać stope poruszać nią i wtedy ''zaskoczyła'' a potem przez pre godzin była jakaś taka dziwna, słabsza :? zdarzyło mi się to 3 razy i nie ma to jakiś wcześniejszych objawów, poprostu sie rano budzę i nie czuje stopy :sad: dwa razy zdażyło sie jak spałam razem z Tomkiem i myślałam że może jakoś krzywo noge czy stope układam w nocy bo ogólnie lubie sie rozpychać ale ostatnio zdażyło mi się to jak spałam sama więc już nie wiem co to może być :( Mieliście coś takiego kiedyś? Albo możecie mi to jakoś wytłumaczyć?
Aleksandra - Sro 12 Lis, 2008

Kucka tez juz mialam kilka razy taki przypadek ... za pierwszym razem okropny bol w piecie ... po kilku godzinach jakos ''rozchodzilam 'ja'' przeszlo... po jakis czasie znowu to samo ... znowu usilowalam rozchodzic ja... raz tez mialam gorna czesc stopy cala zdetwiala... wtedy masowanie pomoglo... przypuszczam ze spiac mialam piete na kancie lozka... i to bylo tego przyczyna... ale tez sie zastanawiam czy to moje tlumaczenia czy juz cos powazniejszege :(
matimartyna - Czw 13 Lis, 2008

Dziewczyny taki ból w nogach może mieć wg mnie różne przyczyny. Jedną z nich są problemy z kręgosłupem albo nerkami. Może to być jednak coś związane z cukrzycą dlatego przy najbliższej wizycie u diabetologa powiedzcie o tym.
QuentiniX - Pon 17 Lis, 2008

Też myślę, że warto porozmawiać o tym z lekarzem. Może zleci dodatkowe badania by wykluczyć przyczynę cukrzycową.

Powodzenia dziewczyny :) :) :)

Kucka - Pon 17 Lis, 2008

Nie miałam czasu odpisać ostatnio ;) Ale lepiej isc do diebetologa czy moze do rodzinnego ? Co do spania z noga na kańcie czy cos to nie wiem bo śpie :P Ale raczej śpie po środku łózka niż przy którymś z boków ;)
Reni - Czw 23 Kwi, 2009

Mam pytanie: od jakiegoś miesiąca ciągle drętwieją mi stopy, prawa mnie boli często, oglądam je, ale nie widac żadnych zmian... Czy takie częste skurcze, dretwienie stóp, jest groźne? Mam się czym przejmowac?