Forum Diabetica
Forum diabetyków i rodziców dzieci chorych na cukrzycę

Hyde Park - Uratować ciastolinę- czy to możliwe??

joanna ostrowsk - Pon 17 Maj, 2010
Temat postu: Uratować ciastolinę- czy to możliwe??
Kochani!Moja córa przechodzi fazę zafascynowania ciastoliną....Niestety,czasem zdarza się nam nie domknąć pojemnika i robi się ona twarda i krusząca,nie nadaje się do użytku...... :cry: Czy ktoś zna może sposób,jak ją ratować?Próbowałam wodą,ale nie polecam-puściła farbę i tyle..........
errol - Pon 17 Maj, 2010
Temat postu: Re: Uratować ciastolinę- czy to możliwe??
joanna ostrowsk napisał/a:
Kochani!Moja córa przechodzi fazę zafascynowania ciastoliną....Niestety,czasem zdarza się nam nie domknąć pojemnika i robi się ona twarda i krusząca,nie nadaje się do użytku...... :cry: Czy ktoś zna może sposób,jak ją ratować?Próbowałam wodą,ale nie polecam-puściła farbę i tyle..........

Uratować to się nie da, ale możesz zrobić nową, przepisy są w internecie, można dodać barwniki jedzeniowe i gotowe, jak nie masz niektórych składników to można zrobić masę solną przynajmniej nie szkoda jak wyschnie
pozdrawiam
R&R

anitapa - Pon 17 Maj, 2010

Joasiu nie da się jej uratować...... my ostatnio odkryłyśmy ciasto-plasto jest rewelacyjne.... nie kruszy się i nie pęka po wyschnięciu- jest takie gumowe i odbija się od podłoża..... nie pachnie- więc nie jest na pokuszenie...... świetnie się łączy, a zmiana kolorów to dosłownie bajka.... gorąco polecam.... jedyny minus to cena..... :evil: choć podobna do ciastoliny

gdybym teraz miała wybierać to zdecydowanie kupiłabym cisto-plasto.....

a swoją drogą wcześniej robiłam mnóstwo masy solnej sposobem domowym, wypiekałam i potem było wielkie malowanie....... cały dzień roboty :P :)

emkaa - Wto 18 Maj, 2010

joanna ostrowsk napisał/a:
Próbowałam wodą,

a może olejem? nie próbowałam ale tak mi się skojarzyło że to taka "tłustawa" masa ,więc może coś tłustego??

Anula5 - Wto 18 Maj, 2010

Ja uwielbiam robić z masy solnej,uważam że mam do tego talent,to jest moje hobby. Jak nauczę się wstawiać zdjęcia to wstawię i pokażę, mam tych "robótek" z masy solnej b.dużo.
A przepis na masę solną mogę podać.
400 gr mąki
400 gr soli
200 gr mąki ziemniaczanej (niekoniecznie,ale z mąką ziemniaczaną masa jest bardziej elastyczna.)
woda (nie podam dokładnej ilości, trzeba jej dodać tyle żeby masa nie była twarda ale też nie rozciapciana,taka miękka i elastyczna).
Z tego przepisu robiłam wszelkie rzeczy z masy solnej: aniołki,kwiatki,koszyki,dziewczynki,słoneczka,bałwanki,pajacyki,dzbanuszki,zwierzątka itp.
Wg to jest to super zabawa,miło i ciekawie spędza się czas :)
Pozdrawiam:)

emkaa - Wto 18 Maj, 2010

Anula5, czekam na zdjęcia twoich "robótek".W wakacje urządzimy sobie z Asią i Wiktorią (to moja wnuczka a Asi bratanica)i może kilkoma innymi dziećmi ,taki plener artystycny.Twoje prace będą dla nas inspiracją :P :D
Anula5 - Sro 19 Maj, 2010

Jak nauczę się wstawiać zdjęcia, to wstawię i pokażę. Jeżeli się nie uda to, wstawię zdjęcie jako avatar. :)
Pozdrawiam :)

errol - Sro 19 Maj, 2010

Anula5 napisał/a:
Jak nauczę się wstawiać zdjęcia, to wstawię i pokażę. Jeżeli się nie uda to, wstawię zdjęcie jako avatar. :)
Pozdrawiam :)

Faktycznie masz dziewczyno talent i śliczne są twoje prace
pozdrawiam
R&R

anitapa - Sro 19 Maj, 2010

no to ja pokazuję Kai prace z ciastoliny i ciasto-plasto... ale z masy solnej można podobnie...... ta dziewczyna to .... Kasia Glinka z Tańca z gwiazdami :P

joanna ostrowsk - Sro 19 Maj, 2010

Piękna Kasia,Anito! :) :) :)

Joasiu ja też byłam pod wrażeniem..... Kaja kibicuje Glince i Kamińskiej....... non stop je rysuje lub lepi...... zresztą Kaja uwielbia takie plastyczne zajęcia i wychodzi jej to całkiem nieźle- ma to po mamusi :P :P :P nieskromnie pisząc :lol: :P
Becia - Sro 19 Maj, 2010

Anula5, anitapa, jestem pod wrażeniem :D
To ja będe musiała zrobić zdjęcie rysunków Bartosza :D

Becia czekamy....... może pod nowym wątkiem... np. prace plastyczne.......będzie się czym chwalić :P :P :P
errol - Sro 19 Maj, 2010

anitapa napisał/a:
no to ja pokazuję Kai prace z ciastoliny i ciasto-plasto... ale z masy solnej można podobnie...... ta dziewczyna to .... Kasia Glinka z Tańca z gwiazdami :P
[url=http://images42.foto...7dm.jpg]Obrazek[/URL]

No kasia glinka robi wrażenie, niezła jest ta twoja córa
pozdrawiam
R&R

Anula5 - Czw 20 Maj, 2010

Anitapo, założę taki temat :)