Forum Diabetica
Forum diabetyków i rodziców dzieci chorych na cukrzycę

Glukometry - Care Sens N

alex359 - Czw 12 Kwi, 2012
Temat postu: Care Sens N
Od 1 maja paski do Care Sens N będą refundowane! 3,20! Bardzo trzymałam za nich kciuki bo glukometr jest naprawdę godny uwagi. Możecie o nim tu poczytać.
aneta987 - Czw 12 Kwi, 2012

podoba mi się ale bardziej ten malutki podłużny. Mozesz o nim tez coś powiedzieć?
alex359 - Pią 13 Kwi, 2012

szczerze to sama czekam żeby nabyć N-kę, a o tym podłużnym new pop tylko czytałam, ale masz rację fajnie wygląda :D

[ Dodano: Pią Kwi 13, 2012 8:41 pm ]
http://blog.naszacukrzyca.pl/?p=1691

willcare-polska - Wto 17 Kwi, 2012

Witamy bardzo serdecznie i z radością informujemy , iż nasze paski do glukometrów firmy i-sens są zostały opublikowane w dzisiejszym obwieszczeniu na stronach Ministerstwa Zdrowia http://www.mz.gov.pl/wwwm...&my=0&ma=019732
Nasze Paski będą dostępne w cenie ryczałtu 3,20 PLN
Wszystkich zapraszamy na naszą stronę www.i-sens.pl

adamo64 - Wto 24 Kwi, 2012

Z tym wymogiem 4 i 8 opakowań pasków do tego "cudownego" glukometru to trochę przesadzili :evil: . Według mnie jest to pazerność firmy która raczej chwały mu nie przyniesie bo obecnie na rynku mamy już kilka dobrych i dokładnych glukometrów które można dostać już za 1 opakowanie pasków
alex359 - Czw 17 Maj, 2012

adamo64 gdyby ich paski kosztowały w okolicach 7-8 złotych na ryczałt też by rozdawali glukometry za 1 lub 2 opakowania. Care Sens N są jednym z najtańszych zamienników. Ja o dziwno jak zawsze dostawałam 4 opakowania pasków na 3 miesiące tak teraz dostałam z uśmiechem na twarzy 6 na miesiąc :!: Nie wiem czy takie miłe zmiany wprowadził Care Sens N czy lekarze zaczęli w końcu być dla Nas łaskawi :roll:
biker - Czw 17 Maj, 2012

alex359 napisał/a:
gdyby ich paski kosztowały w okolicach 7-8 złotych

Dla sprzedawcy różnica między 3,20 a 7-8 zł to jakieś 10% ceny sprzedaży.

Zysk na sprzedaży 1 opakowania pasków nie ma najmniejszych szans na pokrycie kosztów produkcji jakiegokolwiek glukometru. To że większość z producentów je nam daje za free to tylko kalkulacja, że potem kupimy więcej pasków i damy im zarobić.

Wobec tego decyzja o konieczności nabycia 4/8 opakowań pasków jest całkiem racjonalna, a wynika pewnie z jednego z trzech powodów:
1. Dystrybutor ma za małe zasoby kapitałowe na finansowanie "promocyjnego rozdawnictwa";
2. Z powodów księgowych potrzebny jest szybki wzrost sprzedaży (pasków) przy kontroli kosztów (glukometry)
albo
3. Produkt jest na tyle kiepski, że nie spodziewają się utrzymania wielu klientów. :wink:

adamo64 - Czw 17 Maj, 2012

Przecież producent za paski dostaje ok 50zł a nie 3.20 :!: Nie rozumiem tego tłumaczenia kolego biker:?:
kolasinski-j - Pią 18 Maj, 2012

Adamo z tego co widzę to producent dostaje za bionime ok 25 zł , CSN 28,5 ,accucheck 29,90 i tak dalej.... Co do rozadawiennictwa jedni rozdają za 1opakowanie drudzy za 3 a inni za 4 . Ja uważam , ze produkt jest bardzo dobry i moim zdaniem chwilowo najlepszy na rynku popieram zdanie kilku innych użytkowników ze accucheck idzie na zasłużoną emeryturę :)
Moim zdanie za jakość trzeba zapłacić w tym wypadku jest tu ilosc opakowań . Co z tego ze Bayer rozdaje za darmo gluki jak tym moze sie bawić tylko pies !

mania - Pią 18 Maj, 2012

Róbta co chceta :D :D a z glukometru Care Sens N jestem bardzo zadowolona i gdybym go nie dostała za paski to bym go kupiła. Na Gluccoradzie z którego byliśmy na początku zadowoleni Jerz miał w pewnym momencie cukry między 40-400 :twisted: :twisted: o glukometrach bayera nie będę sie wypowiadać. Wiadomo jak każda matka testowałam "różne ' nowości bo potrzebowały mniej krwi niz acchu, po miały "fajniejszy ' wygląd" (dla dziecka to ważne:)), bo miały podświetlany ekran( i wiadomy glukometr firmy na A.. moim zdaniem powinien służyć wyłącznie jako latarka :evil: ) i po kilku tygodniach czasami miesiącach (glukometry bayera niby super, cukry ok a na koniec niemiłe zaskoczenie bo co wizyta to zglikowana do góry) wracaliśmy do glukometrów Rocha. Natomiast na glukometrze Care Sens- jeśli Jerz ma podwyższony cukier i podam korektę to jest ok na glukoccardzie po 0,5-1h miał 40-80 :shock: :shock: , jesli mówi że cukier mu spada to glukometr pokazuje np. 100 niby ok ale za 15 min już 60- co jest zgodne z Jerza odczuciami.
alex359 - Pią 18 Maj, 2012

Mania czyli pokrywa Ci się z CGM? Ja wypożyczyłam Dexcom i też ładnie razem w parze szły, ale sądziłam, że to normalne bo ciągle miałam trend stały, a przy lekkich spadkach/wzrostach miałam do 5% różnicy.
mania - Pią 18 Maj, 2012

Pokrywa:)))
biker - Pią 18 Maj, 2012

adamo64 napisał/a:
Przecież producent za paski dostaje ok 50zł a nie 3.20 :!: Nie rozumiem tego tłumaczenia kolego biker:?:

Ok. 40 zł dostaje apteka. Odlicz marżę apteki, marżę hurtownika, VAT - to dla producenta pasków zostanie może 20 zł. Naprawdę uważasz, że koszt produkcji glukometru jest niższy niż 20 zł? :roll:

EVITA - Pią 18 Maj, 2012

Nie zabijcie mnie za to co napiszę.

Ponieważ firma WillCare dosyć zadomowiła się na forum to mam nadzieję, że opinie o ich glukometrze są tylko i wyłącznie rzetelnymi informacjami i nikt tu nikogo nie reklamuje.

Absolutnie nikogo o to nie podejrzewam, ale ponieważ tak mi przeszło przez myśl to szczerze pytam. :)

mania - Pią 18 Maj, 2012

Evita ja jak wiadomo wspólpracuję z firmą Willcare (lecz jako dietetyk) i tego nie ukrywam :D :D jednak przede wszytstkim jestem mamą Jerza - czego tez nie ukrywam :D :D :D i jego dobro jest dla mnie najważniejsze i nigdy nie polecałabym Wam czegokolwiek do czego sama bym nie była przekonana (kurczę chyba mnie już troszke znacie :sad: :sad: ).
Mia - Pią 18 Maj, 2012

Mania akurat Tobie wierzę (nie wiem, czemu :wink: ), ale jak przedstawiciel firmy pisze, że to najlepszy glukometr na rynku i AC do lamusa, to włącza mi się dzwoneczek alarmowy.
Monika - Pią 18 Maj, 2012

też Mani o nic bym nie podejrzewała,
Mia napisał/a:
ale jak przedstawiciel firmy pisze, że to najlepszy glukometr na rynku i AC do lamusa, to włącza mi się dzwoneczek alarmowy.
dokładnie ...
willcare-polska - Pią 18 Maj, 2012

Drodzy Państwo
Osoby współpracujące z naszą firmą są także osobami chorymi używającymi nie tylko naszych produktów jak i wielu innych firm ich wypowiedzi na temat naszych jak i innych firm są tylko i wyłącznie ich opinią . Każdy z państwa ma prawo do korzystania dowolnej firmy .
Wracając do dzwoneczka alarmowego :) oraz AC do lamusa , to metoda fotometryczna jest najstarszą metodą już zakazaną w USA oraz jak widać większość polskich szpitali nie bierze ich pod uwagę w przetargach. Więc coś musi być na rzeczy . My jako firma możemy chwalić nasz produkt ale ostateczne zdanie i opinia należy do każdego użytkownika to Państwo ocenicie nasze produkty każda opinia sprawia , iż staramy się ciągle udoskonalać naszą ofertę. A przy okazji od czerwca nowe smaki Glukodi : jabłko-mięta oraz ananas .

Mia - Pią 18 Maj, 2012

willcare-polska napisał/a:
Wracając do dzwoneczka alarmowego :) oraz AC do lamusa , to metoda fotometryczna jest najstarszą metodą już zakazaną w USA oraz jak widać większość polskich szpitali nie bierze ich pod uwagę w przetargach.


Hmm... nie chcę się stawać rzeczniczką AC, ale aż mnie świerzbi, jak czytam coś takiego. Po pierwsze to co w USA nie dotyczy Polski. Po drugie - zakazana metoda??? - nie wiem na czym to 'zakazanie' polega, ale AC nadal jest tam w obrocie.
Przetargi w polskich szpitalach - tu też nie do końca rozumiem. Z tego co wiem, w szpitalach bada się krew laboratoryjnie, przy pomocy laboratoryjnych urządzeń, a nie glukometrów do użytku domowego.... A może się mylę???

willcare-polska - Pią 18 Maj, 2012

W szpitale organizują przetargi na paski do glukometrów , na których później pracują lekarze oraz pielęgniarki , USA są to najbardziej rygorystyczne rynki na świecie pod względem jakości i tam zakazane są metody interferujące z cukrami właściwymi. AC jest w obrocie ale tylko w Polsce , na świecie jak i w Europie są już np performa nano i 9 innych modeli :) tylko nie w Polsce :( a one już nie interferują :)
Warto zwrócić uwagę na ISO które spełniają wymogi iso 2010 warto poczytać link niezależnych badań http://i-sens.pl/technologia/9.pdf które wyraźnie mówią co mamy na liście i czego nie powinno być . Mamy 21 wiek glukometry i systemy ewoluowały do najnowszych metod jak GOD czy FAD są dokładniejsze szkoda , że te produkty dopiero goszczą w Polsce. Nie mam zamiaru rozpętać kłótni między zwolennikami innych glukometrów i firm ale fakt jest nie niezaprzeczalny , iż technologa postępuje i systemy nowsze są dokładniejsze i bezpieczniejsze.

zielona75 - Pią 18 Maj, 2012

alex359 napisał/a:
Care Sens N są jednym z najtańszych zamienników.

Teraz większość pasków ma cenę 3,20 zł.
alex359 napisał/a:
Mania czyli pokrywa Ci się z CGM? .

CMG wskazuje tendencje a glukometr go nakierowuje. Nie można porównywać wskazań glukometru i CMG. Nic to nie wnosi. Prędzej wskazania glukometru z własnymi odczuciami co do poziomu cukru jaki mamy.

willcare-polska - Pią 18 Maj, 2012

Tańszy odpowiednik to nie ryczałt 3.20 tylko cena detaliczna ustalana przez MZ ! Co do wskazań CGM a glukometr producenci tacy jak Dexcom , Abott i Medtronic maja inne zdanie ale jedni użytkownicy to potwierdzą drudzy będą mieli inne zdanie. Jedni jak MM pracują nad zamkniętą pęntlą a Dexcom i Roche , Animas , Omni pomp i inni nad stuczną trzustką więc technika idzie do przodu oby jak najszybciej i korzyścią dla chorych

[ Dodano: Pią Maj 18, 2012 11:52 pm ]
Proszę nie zapominać firma Willcare jest dystrybutorem osprzetu a nie producentem . Firma Willcare Polska produkuje tylko i wyłącznie glukozę w żelu " glukodia"

mania - Sob 19 Maj, 2012

Zielona nie do końca nic nie zalezy od glukometru :P :P Moim zdaniem wszystko od niego a dokładnie od jego dokładności zalelży. Jeśli do CGM wprowadzisz niedokładne dane to jego wskazania dość radykalnie rozminą się ze wskazaniami z glukmetru. Przy Accu u nas te wskazania pokrywały sie plus minus 10% (byłam i jestem fanka glukmetrów Rocha) co i tak jest super wynikiem przy tym glukometrze różnica była ok. 5%. Przy dobrze skalibrowanym CGM Jurek dziennie mierzy 4-5 razy cukry a nie 10. Tendencja też jest bardzo ważna ale ja chce wiedzieć czy to 200 idzie w górę czy 50 :evil: :evil: :evil: :evil: - a to zapewni mi wczesniejsza kalibracja dobrym glukometrem :D :D :D
zielona75 - Sob 19 Maj, 2012

mania napisał/a:
Jeśli do CGM wprowadzisz niedokładne dane to jego wskazania dość radykalnie rozminą się ze wskazaniami z glukmetru.

Jeśli glukometr jest do śmieci, to jest jasne :)
Na wskazania sensora ma wpływ wiele czynników ale jakoś dajemy wszystkie radę :D

alex359 - Nie 20 Maj, 2012

Mania pod koniec maja wypożyczam Guardiana i sprawdzę go z CSN. Z dexcom szły super ciekawe jak tu będzie?
Lua - Pon 21 Maj, 2012

Tak chwalicie i chwalicie to ponawiam pytanie: gdzie we Wrocławiu?
alex359 - Pon 21 Maj, 2012

Lua z tego co gdzieś czytałam to możesz do nich zadzwonić podać im aptekę gdzie chcesz go odebrać razem z paskami.
willcare-polska - Pon 21 Maj, 2012

We Wrocławiu nasze paski są dostępne w :Apteka dr Max przy ulicy Jedności Narodowej 64/1a , Apteka Kleopatra ul Elizy Orzeszkowej 47 , Apteka DOZ ulica Kwiska 5/7
Nasze produkty są również dostępne w Aptek Świat Zdrowia
Lub mogą nam państwo wskazać w której aptece ma być :)

Iwbla - Pon 21 Maj, 2012

a gdzie są dostępne w Poznaniu?
EVITA - Pon 21 Maj, 2012

Szczecin?
willcare-polska - Wto 22 Maj, 2012

Poznań : Apteka na Miodowa przy ulicy miodowej 4 ,Doz ul 23 lutego
Apteka Koniczynka , Mediq ul Garbary , Apteka
Arnika ul Garbary
Szczecin : Apteka Przy Placu Żółnierza 18
Apteka C.H Kupiec ul B Krzywoustego 9-10/06
Apteka Utis ul Piotra Skargi 12
DOZ ul Rydla 51
Oraz apteki Świat Zdrowia

EVITA - Wto 22 Maj, 2012

No i dziękuję :)
glodkowski - Wto 22 Maj, 2012

kielce?
Iwbla - Wto 22 Maj, 2012

Też dziękuję :)
Becia - Czw 24 Maj, 2012

willcare-polska, a Kłodzko woj. dolnośląskie
adamo64 - Czw 24 Maj, 2012

Becia napisał/a:
a Kłodzko woj. dolnośląskie
glodkowski napisał/a:
kielce?

A nie można pytać na priv. lub zadzwonić na infolinię :?:

willcare-polska - Czw 24 Maj, 2012

Proszę wskazać aptekę i tam będzie do odbioru. Glukometry Sa dostępne w Aptekach Dbam o Zdrowie lub Świat Zdrowia . Jeśli nie będzie doślemy w 24h
Becia - Czw 24 Maj, 2012

adamo64 napisał/a:
A nie można pytać na priv. lub zadzwonić na infolinię :?:


ale przecież pytanie adekwatne do tematu

mania - Pią 01 Cze, 2012

Wczoraj w nocy "mierzę " Jerza a tam - 412 :twisted: :shock: ponowny pomiar i 416 :evil: :evil: - czyli glukometr spisał tak jak powinien, właśnie taką powtarzalność zawsze ceniłam w accu - a np. countur TS potrafił w takiej sytuacji pokazać 400 a po powtórce 300 :shock: :shock: - co do wyniku...Jerz nie podał insuliny do kolacji a że był chlebek z miodem to nic dziwnego że wynik wyszedł jaki wyszedł:evil: :evil: :evil: .
karioka - Pią 01 Cze, 2012

mania napisał/a:
Jerz nie podał insuliny do kolacji

I wtedy co? Korekta czy ta "zapomniana" insulina? A coś jeszcze zmieniasz?

anitapa - Pią 01 Cze, 2012

karioka napisał/a:
Korekta czy ta "zapomniana" insulina
karioka u mnie w takiej sytuacji nie ma nazwy.... po prostu zbijam poziom i tyle
karioka - Pią 01 Cze, 2012

Powiedzmy, że do jedzenia miało być podane 2,8j insuliny przy dobrych cukrach. Ale, że były podwyższone, to było trochę więcej insuliny. W końcu ta insulina nie poszła i wywaliło ponad 400. Czy wtedy tej insuliny (czy tam korekty) podaje się tyle, ile miało być, czy więcej?

[ Dodano: Pią Cze 01, 2012 7:10 pm ]
Nie mogę pisać na pw, a wysyłając wiadomość mam takie coś
"Ran into problems sending Mail. Response: 554 Service denied for (tu IP chyba moje) (harvester), closing transmission channel"

anitapa - Pią 01 Cze, 2012

karioka nie wiem jak dziewczyny.... ale ja nie podaję tyle ile miałam do jedzenia tylko zbijam dany poziom czyli w tym przypadku zbijałabym to 400......
agnieszka1975ka - Pią 01 Cze, 2012

ja też na to 400 dałabym odpowiednio sporą dawkę :evil:
zielona75 - Pią 01 Cze, 2012

karioka napisał/a:
Nie mogę pisać na pw, a wysyłając wiadomość mam takie coś
"Ran into problems sending Mail. Response: 554 Service denied for (tu IP chyba moje) (harvester), closing transmission channel"

Sprawdź, czy pomimo komunikatu, wiadomość jest wysyłana.

Mawgosia - Nie 03 Cze, 2012

[quote="karioka"]Powiedzmy, że do jedzenia miało być podane 2,8j insuliny przy dobrych cukrach. Ale, że były podwyższone, to było trochę więcej insuliny. W końcu ta insulina nie poszła i wywaliło ponad 400. Czy wtedy tej insuliny (czy tam korekty) podaje się tyle, ile miało być, czy więcej?

Część glukozy została już wydalona z organizmu w moczu - insulina na jej metabolizm nie będzie już potrzebna. W takim układzie wzięłabym korektę, która wychodzi raczej mniejsza, niż zaplanowana dawka. Ale przy poziomie 400 pewne rzeczy trudno przewidzieć, może być już spora insulinooporność (przy takim poziomie dorzuciłabym sobie jednostkę ekstra - ale ja jestem duża, więc nie można tego przełożyć na małe dziecko, zwłaszcza w pierwszych latch choroby). Niezależnie od decyzji, "zmarnowałabym" sporą ilość pasków na wyrównanie :-( .

karioka - Nie 03 Cze, 2012

Dziękuję za informacje.
zielona75 - Nie 03 Cze, 2012

willcare-polska napisał/a:
Proszę wskazać aptekę i tam będzie do odbioru.

To ja poproszę :)

willcare-polska - Pon 04 Cze, 2012

W środę będzie do odbioru po godz 16.
Poprosimy tylko o dane kto odbierze na maila willcare@willcare.pl

biker - Pon 04 Cze, 2012

A czy jeśli otrzyma się ten glukometr przy zakupie 4 pasków, to będzie można przy kolejnym zakupie 4 dostać sam kabelek usb?
zielona75 - Pon 04 Cze, 2012

willcare-polska napisał/a:
W środę będzie do odbioru po godz 16.
Poprosimy tylko o dane kto odbierze na maila willcare@willcare.pl

Jeśli recepta będzie na inne paski, to w aptece wymienią na paski Care Sens :?:

alex359 - Pon 04 Cze, 2012

mi dzisiaj internista nie chciał wypisać pasków CSN i napisał ACA bo takie miał na zaświadczeniu od diabetologa. W aptece nie było problemu poprosiłam o CSN i dostałam CSN bo są tańszym zamiennikiem :grin:
willcare-polska - Pon 04 Cze, 2012

Kabel mozna dostać już przy 4 receptach . Kabel jest wydawany na życzenie pacjenta :)
Mozna mieć receptę na każdy inny pasek prócz righTest.

Monika - Wto 05 Cze, 2012

4 receptach? czy 4 paczkach pasków?

to ja poprosze na poniedziałek ewentualnie wtorek
do Apteka Pod Koroną ; Gliwice, ul. Zygmunta Starego 16 (to zaraz przy poradni diabetologicznej)
lub Apteka Staromiejska ; Gliwice, ul. Kościuszki 30

W poniedziałek mam wizyte i 4 paczki dostane napewno ... o 8 bede walczyc, ale czy się uda to nie wiem. Nie ukrywam, że bardzo zależy mi na glukometrze z kablem.

Te kolorowe fajne najklejki tez można odrazu dokupić w tej aptece w której bedzie glukometr?

willcare-polska - Wto 05 Cze, 2012

Naklejki są za 1 grosz 6 sztuk , a kabel Pani farmaceuta wyda na państwa życzenie .
Należy zrealizować receptę na 4 min 4 opakowania :) a naklejki co 2 miesiące będziemy zmieniać .
Proszę nie zapominać iż użytkownicy glukometrów Care sens w momencie wyczerpania się baterii otrzymują je od firmy za 1 grosz .
Należy wypełnić i wysłać do nas wypełnioną kartę gwarancyjną .
Dodatkowo każdy kto realizuje receptę w aptece może bezpłatnie sprawdzić płynem kontrolnym czy glukometr działa prawidłowo .

Monika - Wto 05 Cze, 2012

willcare-polska napisał/a:
Dodatkowo każdy kto realizuje receptę w aptece może bezpłatnie sprawdzić płynem kontrolnym czy glukometr działa prawidłowo .


super! :D
willcare-polska napisał/a:
Proszę nie zapominać iż użytkownicy glukometrów Care sens w momencie wyczerpania się baterii otrzymują je od firmy za 1 grosz .

i tutaj też całkiem miłe zaskoczenie ;)

Monika - Pon 11 Cze, 2012

i mam recepte na 4 op ... o 8 zapomnieć można. Pani doktor zdziwiona, nie zna takiego glukometru, nikt z firmy u niej nie zawitał ;) Ale po namowach recepte wypisała ...
tyle ze nigdzie znaleźć go nie umiem ... szukam nadal po aptekach

willcare-polska - Pon 11 Cze, 2012

Pani Moniko
Kontakt do naszego handlowca z Gliwic 602739112 on udzieli Pani odpowiedzi na każde pyt

[ Dodano: Pon Cze 11, 2012 2:12 pm ]
Pani Moniko w aptekach które pani wskazała nasze glukometry są . Handlowiec dzisiaj sprawdzi stan i damy Pani natychmiast znać

[ Dodano: Pon Cze 11, 2012 2:29 pm ]
Pod korona- ul. Zygmunta starego. Doz- labedzka(tesco) ,tarnoggorska(lecrerc), rynek 1. Opolska 18 przy przychodni

Monika - Pon 11 Cze, 2012

Już dzwoniłam :) i uzyskałam takie same informacje, jednak w tych wskazanych przezemnie ich nie było, w tesco jest z jednym kablem i mam nadzieje ze do jutra na mnie poczeka bo jak się okazało mam źle wypisaną receptę :/ brak wpisanego ryczałtu. Nawiasem mówiąc pani w aptece najpierw powiedziała ze nie ma glukometru, dopiero jak wyciągnełam telefon i chciałam powtórnie zadzwnić do przedstawiciela to się okazało że doszły. Możliwe że w aptekach które odwiedziłam min. te które wyżej podałam była taka sama sytuacja.
W każdym razie jutro recepta do poprawy i glukometr do odbioru :)

willcare-polska - Pon 11 Cze, 2012

Jak nie będzie kabla , doślemy :) do domu

[ Dodano: Pon Cze 11, 2012 5:09 pm ]
Od sierpnia program do z czytywania glukometru w języku polskim

Monika - Pon 11 Cze, 2012

willcare-polska napisał/a:
Jak nie będzie kabla , doślemy do domu

to super :)))

willcare-polska - Pon 11 Cze, 2012

Witam sieć już ponad 1000 aptek działa 70 % do wtorku znajdziecie Państwo wykaz ponad 1500 aptek gdzie można znaleźć nasz produkty zapraszamy do wyszukiwarki aptek :
http://www.willcare.pl/www/siecsklepow.php

Monika - Wto 12 Cze, 2012

i jestem posiadaczem Care Sensa :) mam też kabelek, niestety niebyło naklejek ...
Dziewicze testy już wykonane :D

adamo64 - Wto 12 Cze, 2012

Monika napisał/a:
Dziewicze testy już wykonane

cokolwiek masz na myśli..... :wink:

Monika - Wto 12 Cze, 2012

no ... ze glukometr sprawdzony, ustawiony, i narazie 2 paski zużyte ;) co tak bedzie w pudełku leżał ;) ilez można, i tak czekał juz na mnie ze 2 godziny
aneta987 - Wto 12 Cze, 2012

ja też mam i glukometr i paski teraz tylko musimy go wypróbować.
willcare-polska - Sro 13 Cze, 2012

Szanowni Państwo:
Dziękujemy za wybranie naszych Glukometrów . Zostaliśmy poinformowani , iż wielu z Państwa ma problem z uzyskaniem recepty na 4 bądź więcej opakowań . Związku z tym postanowiliśmy , że nasze glukometry w pakiecie startowym będą wydawane przy realizacji 2 opakowań a przy 4 będzie można dostać glukometr z kablem USB.
Wszystkie apteki które z nami współpracują są właśnie informowane o zmianie wydawania glukometrów w pakietach startowych

zielona75 - Sro 13 Cze, 2012

willcare-polska napisał/a:
Wszystkie apteki które z nami współpracują są właśnie informowane o zmianie wydawania glukometrów w pakietach startowych

Dobrze by było, gdyby panie w aptece były poinformowane o możliwości wymiany pasków na tańsze. W takim przypadku przyjdę do apteki "na gotowe" ;)

willcare-polska - Sro 13 Cze, 2012

Zielona mówisz masz :)
Monika - Sro 13 Cze, 2012

ale z programem to mam problem zeby go rozpracować ;) znaczy nie widzi mi glukometru, pewnie coś robie nie tak
willcare-polska - Sro 13 Cze, 2012

Pani Moniko do Macieja on odpowiada za Pani rejon 602739112 pomoże :)
Aleksandra - Sro 13 Cze, 2012

A glukometr CareSens NEW POP też można dostać za paski? i czy ewentualnie są refundowane? :)
willcare-polska - Sro 13 Cze, 2012

Care Sens New Pop będzie dostępny od 2 lipca , paski są te same co do CSN ale on w pakiecie startowym będzie dostępny przy realizacji min 8 opakowań lub dostępny odpłatnie wraz z kablem USB za 100 zł brutto. CSNP jest najnowocześniejszej glukometrem w Polsce miedzy innymi czyta ważność paskow pokazuje temp otoczenia jeśli będzie nie właściwa to nie dokona pomiaru szczegółowy opisna www.i-sens.pl
Mawgosia - Sro 13 Cze, 2012

Czy za 8 opakowań w pakiecie startowym będzie też kabel USB?
willcare-polska - Czw 14 Cze, 2012

Pani Małgosiu nie mamy jeszcze danych na ten temat od producenta , ale jak coś będziemy wiedzieć damy znać . Proszę brać pod uwagę opóźnienia , Polska ma być pierwsza w Europie z tym glukometrem pózniej Anglia , Niemcy itd . Czekamy z niecierpliwością :)
Aleksandra - Czw 14 Cze, 2012

Mam recepte i się właśnie zastanawiałam czy czekać na Care Sens New Pop czy brać Care Sens N bo po co mi 2 glukometry tym bardzieiej ze to ta sama metoda pomiarowa a POP ładniejszy wizualnie no i ma więcej bajerów :) ale w moim przypadku odpowiedz jest prosta ...w życiu mi lekarka nie przepisze 8 opakowań pasków :) Ja bym poprosiła glukometr Care Sens N wraz z kabelkiem do apteki

Apteka Jana Pawła
ul. Jana Pawła II 8a
44-300 Wodzisław Śląski

Dzwoniłam tam wczoraj i panie farmaceutki nie miały tego glukometru :) Z góry dziękuje :)

Agata - Czw 14 Cze, 2012

Panie Marcinie, poczekam na New Pop-a bo nie będę miała problemów z 8 opakowaniami ale proszę powiedzieć która apteka w Skierniewicach może mieć Wasze produkty :)
mania - Czw 14 Cze, 2012

Alekasandra ale przecież możesz miec dwa :D od przybytku głowa nie boli a poważnie ponieważ paski są te same to ja zawsze staram się miec dwa glukometry- na wszelki wypadek i nie kombinuję juz z innymi paskami. Co do 8 opakowań- 2 miesięczny zapas mozna miec a na 2 miesiące potrzeba przynajmniej 12 opakowań wiec z 8 chyba nie będzie problemu
zielona75 - Czw 14 Cze, 2012

Odebrałam, dziękuję :D :D :D
willcare-polska - Czw 14 Cze, 2012

Czekamy Zielona na Twoja opinie :)
anitapa - Czw 14 Cze, 2012

willcare-polska napisał/a:
Czekamy Zielona na Twoja opinie
no no.... każdy boi się Zielonej... jej uwagi bezcenne :P :P :P
willcare-polska - Czw 14 Cze, 2012

:cry:
anitapa - Czw 14 Cze, 2012

willcare-polska napisał/a:
:cry:
tu łzy nie pomogą.... ewentualnie atak bądź ucieczka :P :P :P :P :P :P :P
Monika - Czw 14 Cze, 2012

ja tam po kolejnym dniu użytkowania jestem bardzo zadowolona! :D Dzisiaj pokazałam koleżankom z pracy i też są zachwycone ;) jak bedzie dostepny za 2 op pasków to może weźmiemy nawet dla naszych podopiecznych :))
willcare-polska - Czw 14 Cze, 2012

Jest Moniki:)
EVITA - Czw 14 Cze, 2012

Ja czekam na opinie Zielonej, bo wiem że tak jak my używa CTs. Dzisiaj zasłyszana opinia od słodkiej rodzinki - zdecydowanie wyższe wyniki w stosunku do Ctsa.
alex359 - Czw 14 Cze, 2012

ja za 2 tygodnie robię glikowaną i dam znać czy średnia z CSN (co prawda tylko z miesiąca, ale zawsze coś) mniej więcej pokrywa się z laboratorium.
willcare-polska - Czw 14 Cze, 2012

Nasz zdecydowanie pokaze wyzsze wyniki bo cts ma tendencie zanizania stad roznica :)
matimartyna - Czw 14 Cze, 2012

willcare-polska napisał/a:
cts ma tendencie zanizania

Potwierdzam, wyszło mi to w HbA1c.

zielona75 - Czw 14 Cze, 2012

We wszystkich porównaniach jakie kiedykolwiek robiłam, Contour zwykle pokazywał najniżej. To mnie nie zaskoczy.

[ Dodano: Sob Cze 16, 2012 8:53 pm ]
willcare-polska napisał/a:
Czekamy Zielona na Twoja opinie :)

EVITA napisał/a:
Ja czekam na opinie Zielonej, bo wiem że tak jak my używa CTs


Glukometr zgrabny i delikatny. Bez naklejek byłby dla dziecka zbyt poważny i smutny.

Etui dobrze rozmieszczone, jednak za duże, lekko sflaczałe.

Wyświetlacz duży, cyfry widoczne. Data oraz oznaczenia inne (przed posiłkiem, po posiłku, średnia) zdecydowanie dla osób z dobrym wzrokiem.

Po włożeniu paska glukometr jest gotowy do pomiaru, po wyciągnięciu wyłączy się. Nie potrzeba dodatkowych zabiegów.

Paski zbyt wiotkie, wyginają się przy wkładaniu.

Według mnie, średnie z 1, 7, 14, 30, 90 dni, średnie przed posiłkiem z 1, 7, 14, 30, 90 dni, średnie po posiłku z 1, 7, 14, 30, 90 dni to znaczna przesada. Nie korzystam z tej funkcji w ogóle. U nas, cukry przed posiłkiem bardzo często są jednocześnie cukrami po posiłku. Jednak ta moc średnich nie koliduje w żaden sposób z dokonywaniem pomiarów, bądź przeglądaniem wyników.

Swobodne przeglądanie wyników w obie strony oraz możliwość wyłączenia dźwięku.

Jest kabel - co z programem?

Porównanie Contour - CareSens
Contour szybciej zasysa.
Osobne nakłucia z różnych palców:
105 - 131
145 - 195
147 - 165
186 - 192
83 - 122 (na czczo!)
165 - 211
70 - 85
53 - 74 (bez objawów hipo)
102 - 112
100 - 131

Pasków w aptece na stanie nie było ale nie wymaga to interwencji przedstawiciela, apteka nie ma problemów z zaopatrzeniem.

Między bajki można sobie włożyć wymianę pasków na inne, jako tańszy zamiennik.
Nie mam problemów ze zdobyciem i zrealizowaniem recepty.

Starałam się wypowiedzieć w sposób obiektywny aby nie być posądzoną o sympatie bądź antypatie.
:)

anitapa - Sob 16 Cze, 2012

zielona75 napisał/a:
lekko sflaczałe.
cała zielona... po prostu dosłownie.....
zielona75 napisał/a:
83 - 122 (na czczo!)
tym byłabym lekko zaniepokojona .... dla mnie dość duża różnica jak na czczo.....
willcare-polska - Sob 16 Cze, 2012

Wyjasnimy z aptekami wymiany na tanszy zamiennij to jest ich obowiazek.
Dziekujemy za porownanie , tak jak mowilismy roznice miedzy cts beda . A sflaczale etui postaramy sie zmienic :)

zielona75 - Sob 16 Cze, 2012

willcare-polska napisał/a:
Wyjasnimy z aptekami wymiany na tanszy zamiennij to jest ich obowiazek.

Pytałam w kilku aptekach, w różnych miastach. Podobno to jest niemożliwe.

willcare-polska - Sob 16 Cze, 2012

Prosze dac nam czas do poniedzialku .
Aleksandra - Sob 16 Cze, 2012

A ktoś porównywał z accu -chek ? :)
alex359 - Nie 17 Cze, 2012

zielona75 napisał/a:
Pytałam w kilku aptekach, w różnych miastach. Podobno to jest niemożliwe.

ja wymieniam je z accu check active na CSN w aptece Hibiskus ul. Kondratowicza 37 w Warszawie, może tu spróbuj?
Ja na Twoim miejscu żądałabym pisemnej odmowy wymiany pasków na tańszy zamiennik, myślę, że wtedy problem rozwiązałby się w 5 minut :D

[ Dodano: Nie Cze 17, 2012 10:32 am ]
Aleksandra napisał/a:
A ktoś porównywał z accu -chek ? :)


badanie 2h po posiłku
ACA 115 CSN 130
biorąc pod uwagę samopoczucie przychylam się do CSN

zielona75 - Nie 17 Cze, 2012

alex359 napisał/a:
ACA 115 CSN 130
biorąc pod uwagę samopoczucie przychylam się do CSN

Twój organizm jest aż tak czuły?
alex359 napisał/a:
Ja na Twoim miejscu żądałabym pisemnej odmowy wymiany pasków na tańszy zamiennik

A ja jestem daleka od awantur, pretensji i robienia szumu wokół siebie. :)

alex359 - Nie 17 Cze, 2012

ACA 133 CSN 136
ACA 172 CSN 176

tu jak widać idą łeb w łeb

zielona75 tu nie chodzi o awanturowanie się tylko o Twoje prawa. Nie wiem jak jest w innych miastach, ale ja w stolicy nie mam takiego problemu, może to, że nie chcieli Ci wymienić pasków wynika z niewiedzy farmaceuty? U nas w każdej aptece na tablicy informacyjnej jest zamieszczona adnotacja, że każdemu pacjentowi przysługuje tańszy zamiennik i ma do tego prawo i ja z tego korzystam.

[ Dodano: Nie Cze 17, 2012 12:10 pm ]
zielona75 napisał/a:
Twój organizm jest aż tak czuły?


oj kochana jakie to ja objawy u siebie w organizmie rozpoznaję po poziomie cukrów to byś się za głowę złapała :) odwrotnie też to działa czyli jestem w stanie określić jaki mam cukier w danej chwili. Dla przykładu po 15 latach choroby miałam remisję przez prawie 9 miesięcy... Jak to możliwe?

zielona75 - Nie 17 Cze, 2012

alex359 napisał/a:
U nas w każdej aptece na tablicy informacyjnej jest zamieszczona adnotacja, że każdemu pacjentowi przysługuje tańszy zamiennik i ma do tego prawo i ja z tego korzystam.

Zgadza się, tylko tu nie dotyczy to pasków.

adamo64 - Nie 17 Cze, 2012

Wszystko zależy od dobrej woli i edukacji farmaceuty.Jak go szef ciśnie to Ci nie wymieni choćbyś mu przyniósł pismo z Naczelnej Izby Aptekarskiej ,NFZ czy MZ :(
Najlepiej brać recepty od razu na odpowiednie paski i nie rozumiem tu oporów lekarzy że nie chcą pisać innych pasków, zawsze mógł Ci się popsuć stary glukometr czy go zgubić.

willcare-polska - Nie 17 Cze, 2012

Uprzejmie wyjaśniam, że zgodnie z art.  44 ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych z dnia 12 maja 2011 r. (Dz.U. Nr 122, poz. 696);

Osoba wydająca leki, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego, wyroby medyczne objęte refundacją ma obowiązek poinformować świadczeniobiorcę o możliwości nabycia leku objętego refundacją, innego niż lek przepisany na recepcie, o tej samej nazwie międzynarodowej, dawce, postaci farmaceutycznej, która nie powoduje powstania różnic terapeutycznych, i o tym samym wskazaniu terapeutycznym, którego cena detaliczna nie przekracza limitu finansowania ze środków publicznych oraz ceny detalicznej leku przepisanego na recepcie. Apteka ma obowiązek zapewnić dostępność tego leku.

 Nadto zgodnie z ww przepisem osoba wydająca leki, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyroby medyczne objęte refundacją ma obowiązek, na żądanie świadczeniobiorcy, wydać lek, o którym mowa w ust. 1, którego cena detaliczna jest niższa niż cena leku przepisanego na recepcie. Nie dotyczy to sytuacji, w której osoba uprawniona dokonała odpowiedniej adnotacji na druku recepty, wskazując na niemożność dokonania zamiany przepisanego leku.

 Zasadę tę stosujemy odpowiednio do wyrobów medycznych, zaś stosownie do treści art. 2 pkt  13 c ww ustawy odpowiednikiem wyrobu medycznego  jest  wyrób medyczny mający takie samo przewidziane zastosowanie oraz właściwości.

 
To zaś oznacza, że apteki są obowiązane zarówno informować o możliwości nabycia wyrobu, które jest odpowiednikiem tego przypisanego na recepcie i którego cena nie przekracza ceny wyrobu przepisanego na recepcie oraz nie przekracza limitu finansowania  ze środków publicznych a na żądanie pacjenta taki wyrób mu wydać

Monika - Nie 17 Cze, 2012

Zrobiłam porównanie ACA , Cts i CsN i szczęka mi odpadła totalnie.
Accu - 61 mg % ... drugie badanie 58 mg%
Countur ts - i tu szok ... 44 mg% a za drugim razem 35 mg%
CsN - 84 mg% i kolejne 86 mg%

Nie czułam niedocukrzenia! wiec napewno 44 nie było <szok> jednak Countur to nie dla mnie i znowu ląduje w szufladzie, albo juz nawet w koszu ...
Jednak wg. samopoczucia tez obstawiałabym tym razem Care Sensa ;)

willcare-polska - Nie 17 Cze, 2012

Tak zrobilo 1200000 osob stąd nagroda produkt roku 2012

[ Dodano: Nie Cze 17, 2012 11:10 pm ]
Brak interferencji z cukrami prostymi najnowocześniejsza metoda GOD daje wreszcie wiarygodny pomiar , czas zaufać technologii a stare technologie jak wspominała Monika odstawić na półkę :)

Misioza - Nie 17 Cze, 2012

Hm...ja szczerze mówiąc nie wierzę żadnym glukometrom :P To w sumie tylko zbliżone wyniki:-) ale trafia mnie jak widzę duże rozbieżności między wynikami jednego glukometru,robione w odstępach sekundowych.Nie wiadomo w końcu,do którego poziomu się odnieść....
Aleksandra - Pon 18 Cze, 2012

willcare-polska czy coś się ruszyło w sprawie sprowadzenia mi do apteki Care Sens N musze wykupić paski bo mi brakuje juz :) czy przeoczyliście mój post ? :grin:

[ Dodano: Pon Cze 18, 2012 7:51 am ]
willcare-polska czy coś się ruszyło w sprawie mojego glukometru o który prosiłam we wcześniejszym poście? Czy przeoczyliście? :wink: Miałam wczoraj taką jazdę z cukrami i bym musiała zrealizować powoli recepte na paski :)

willcare-polska - Pon 18 Cze, 2012

Doz Sulkowice ul . Szkolna 9 glukometr jest do odbioru :)
Aleksandra - Pon 18 Cze, 2012

Chciałam na ten adres

Apteka Jana Pawła
ul. Jana Pawła II 8a
44-300 Wodzisław Śląski

Bo nie bede jechała 160 km po glukomet do sulkowic :roll: ;)

willcare-polska - Pon 18 Cze, 2012

Jutro po 16 bedzie na czekal w aptece ;)
Nie trzeba nigdzie jechac

matimartyna - Wto 19 Cze, 2012

Ja mam pytanie czy data 2 lipca wejścia na nasz rynek CareSens NEW POP jest datą pewną?
Czy 8 paczek pasków musi być na jednej recepcie? Czy istnieje możliwość obniżenia tej ilości do mniejszej, bo przyznam, że z rozmów ze znajomymi wynika, że lekarze niechętnie zapisują takie ilości pasków.

willcare-polska - Czw 21 Cze, 2012

Recepty mogą być łączone , ale mamy złą wiadomość premiera została przesunięta na koniec sierpnia. Producent w ostatniej chwili zmienia ETUI oraz dodaje kilka nowych funkcji. Oraz certyfikuje glukometr pod kątem spełniania najbardziej rygorystycznych norm ISO 2010 .
matimartyna - Czw 21 Cze, 2012

Dziękuję za informacje, dodam jednak,że w sklepie na stronie http://www.i-sens.pl/ glukometr można kupić w sklepie za 140 zł. brutto. To jak to faktycznie jest?
willcare-polska - Czw 21 Cze, 2012

W sklepie byky w sprzedazy modele probne , sa one w szpitach teraz. Jutro informatyk zmieni info na stronie. Dziekujeny za info :)
Pękalinka - Czw 21 Cze, 2012

glukometr caresens N posiadamy,zadowolone jesteśmy.czekamy jeszcze na naklejki i kabelek.
willcare-polska - Pią 22 Cze, 2012

No i pozostał w tej samej cenie, wkrótce nowe panele przednie :)
Nie zapominajcie o wysłaniu karty gwarancyjnej , dzięki niej baterie dla użytkowników są za 1 grosz
Udanego weekendu

Mawgosia - Sob 23 Cze, 2012

willcare-polska napisał/a:
premiera została przesunięta na koniec sierpnia. Producent w ostatniej chwili zmienia ETUI oraz dodaje kilka nowych funkcji. Oraz certyfikuje glukometr pod kątem spełniania najbardziej rygorystycznych norm ISO 2010 .


No tak, Willcare jak zwykle każe czekać. I tak wszystko jedno, bo ja biorę recepty do końca czerwca, a potem będę miała pewnie przerwę. A w czerwcu nie będę brać recept do glukometru, którego jeszcze nie ma.

willcare-polska - Sob 23 Cze, 2012

To nie my tylko producent opóźnił wejście na rynek Europejski . Co do glukometru to on już jest i1 szpital go używa . Tylko producent postanowił dodać kilka funkcji , stad opóźnienie , nie będziemy wprowadzać glukometru aby za 2 miesiące go wymieniać :)
Aleksandra - Sob 23 Cze, 2012

Mi nie wydali w aptece gleukometru na paski accu-chek .. mimo interwencji przemiłego pana z firmy Willcare …
Za miesiąc pójde po recepte na te paski wtedy nie będzie problemu …
Ale strasznie się wkurzyłam bo pytając się kilka dni wcześniej o glukometr CareSens N
w aptece Pani magister powiedziała że nie mają ich ale mają inny za darmo który może mi dać ...
To wzięłam
W miedzy czasie tu na forum poprosiłam o CareSens N jak dali mi znać że już na mnie czeka w aptece poszłam odebrać
Farmaceutka oczywiście do mie z pretensjami że mi dała gleukometr ( innej marki) wcześniej… mało tego… jak z firmy Willcare do niej zadzwonili to też poinformowała że często zmieniam gleukometry
Zabolało mnie to bo przez 11 lat używałam jednej marki glukometru które sama sobie zakupiłam ... zaczełam szukać dopiero jakiegoś w zastępstwie odkąd wycofali accu … ale jej tego nie podaruje :evil: :evil: :evil:

Monika - Sob 23 Cze, 2012

Powinno ich to nie obchodzić jak czesto zmieniasz ... masz prawo do wymiany, to czemu z niego nie korzystac?
Ja mam spory komplet wiekszości która była dostępna bo szukałam odpowiedniego dla siebie. Różne odpadały z róznych powodów ...
Aleksandra napisał/a:
Mi nie wydali w aptece glukometru na paski accu-chek .. mimo interwencji przemiłego pana z firmy Willcare …
Widze ze jesteśmy z jednego woj. wiec pewnie ten miły Pan to Pan Maciek, faktycznie przesympatyczny :)
Aleksandra - Sob 23 Cze, 2012

Monika napisał/a:
Powinno ich to nie obchodzić jak czesto zmieniasz ... masz prawo do wymiany, to czemu z niego nie korzystac?

My to wiemy ale ona tego najwidoczniej nie rozumie i myśli że wszystkie tak samo mierzą ;)

agnieszka1975ka - Sob 23 Cze, 2012

Dziekujemy za glukometr, ogólnie jestem bardzo zadowolona ale mam problem z nakłuwaczem , kilka razy muszę naciagać żeby dokonac pomiaru
joanna ostrowsk - Nie 24 Cze, 2012

agnieszka1975ka napisał/a:
kilka razy muszę naciagać żeby dokonac pomiaru
Agnieszko,jakiekgokolwiek nie używaliśmy glukometru,to zawsze nakłuwacz accu-cheka..
Pękalinka - Sob 07 Lip, 2012

wczoraj pierwszy raz zaniemógł nam glukometr.z tej gorączki poszalał troche nawet jak wyjełam baterie to działał :shock: fakt,że tylko kazał ustawiać godz.date takie tam nawet nie widział paseczka tylko wyświetlał ustawienia.pomogło jemu schłodzenie w zamrażarce :roll: (chwilowe oczywista)tylko czy w takich sytuacjach wierzyć wynikom??
willcare-polska - Sob 07 Lip, 2012

Nasze glukometry mają wbudowane termometry jeśli temperatura przekroczy zakresy temperatur , to glukometr nie dokona pomiaru . Na każdym opakowaniu pasków oraz glukometru wskazane są zakresy temperatur w jakich glukometr dokonuje pomiarów . w temperaturach powyżej 40 stopni żaden glukometr nie gwarantuje wiarygodnych wyników.

[ Dodano: Pią Lip 13, 2012 1:45 pm ]
http://i-sens.pl/technologia/10.pdf

Agnessj - Wto 24 Lip, 2012

dobrze by bylo gdyby new pop byl dostepny za 6 opakowan a nie 8 ;/ tyle dostajemy od lekarza w Ligocie i gdyby był tam w przyszpitalnej aptece do odebrania to już wogóle byloby rewelacyjnie
willcare-polska - Wto 24 Lip, 2012

Coś wymyślimy :)
Monika - Wto 24 Lip, 2012

szkoda ze nie można łączyc recept ... np. od internisty i diabetologa, ale kupować za jednym razem. Mój diabetolog wypisuje tylko 4 op.
willcare-polska - Wto 24 Lip, 2012

Można łączyć recepty ....
Monika - Wto 24 Lip, 2012

no to super wiadomość !!! :D
andziaroza - Sob 28 Lip, 2012

udało mi sie również otrzymać ten glukometr mam nadzieje ze bedziemy zadowoleni czekam az sprowadza paski bo u nas jeszcze nie ma w aptekach
adamo64 - Sob 28 Lip, 2012

Cytat:
mam nadzieje ze bedziemy zadowoleni

Na pewno będziecie zadowoleni :) Użytkuję ten glukometr od maja (ok 12 paczek pasków) i muszę przyznać że jestem pod wrażeniem ;)
Testowałem już kilka różnych "nowości" i ten uważam za wzorowy.
Połączenie dokładności i funkcjonalności, inne niestety były zabawkami -wyniki podawały w cały świat w zależności od partii pasków i wg. swojego widzimisię :(

biker - Sob 28 Lip, 2012

A ja mam recke na 4 op. glucocardów (z którego jestem "dość zadowolony") i zastanawiam się czy brać te glucocardy i czekać na tego nowego (new pop?), czy pójść po zestaw z CSN i dać sobie spokój z nowym? W czym ten nowy ma być lepszy?
Ech, ciężka decyzja, nie potrzebuję setki nowych glukometrów leżących niepotrzebnie w szufladzie... :566:

Agnessj - Sob 28 Lip, 2012

new popa widzialam w poradni w Ligocie w czwartek wyglada naprawde obiecujaco
Ale pielegniarka powiedziala ze ma byc dostepny od wrzesnia a nie od sierpnia

na pewno na wizycie w pazdzierniku jak bedzie to go wezmiemy kto wie moze akurat sie sprawdzi bo glucocard dla nas byl porazka

adamo64 - Sob 28 Lip, 2012

biker powiem tak: jak nie potrzebujesz glukometru który ma bardziej czytelny wyświetlacz ( ja akurat mam problem z tym) to śmiało bierz CSN :?
....W nowym jest łatwiejszy odczyt daty ,średniej z jakiej jest wynik itd. a sam wynik jest taki sam jak w CSN

willcare-polska - Nie 29 Lip, 2012

Glukometry CSNP będą dostępne w drugiej połowie sierpnia. Trwają ostatnie prace na tłumaczeniami opakowania i instrukcji obsługi.

[ Dodano: Nie Lip 29, 2012 10:33 am ]
http://www.stopcukrzycy.e...m-wiem-wiem.jpg
zapraszamy do udziału w budowaniu największej platformy edukacyjnej w Polsce.
wiecej info już krótce ..

Agnessj - Nie 29 Lip, 2012

czy one beda na biezaco w Katowicach Ligocie w aptece przyszpitalnej ?
wizyte mamy na poczatku pazdziernika i wtedy bysmy wziely tego popa tyle ze recepte dostaniemy na 6 opakowań pasków

willcare-polska - Nie 29 Lip, 2012

będą dostępne w aptekach przy poradni
AniaKru - Pon 30 Lip, 2012

Witam serdecznie wszystkich użytkowników!
Jestem mamą 6-letniego słodziutkiego Kacperka który choruje na cukrzycę od 8 lutego 2012r. Mieszkamy w Suwałkach- woj. podlaskie. Bardzo chcielibyśmy mieć glukometr Care Sens N, ale w naszych suwalskich Aptekach Dbam o Zdrowie nikt o takich nie słyszał. Czy byłaby możliwość dostarczenia do Apteki np. na Noniewicza 85D 16-400 Suwałki. Z receptą nie ma problemu, ale z paskami i glukometrem owszem.
Pozdrawiam

willcare-polska - Pon 30 Lip, 2012

Prosze o wysłanie nr tel na maila willcare@willcare.pl skontaktujemy się i załatwimy wszystko jutro ;)
biker - Wto 07 Sie, 2012

willcare-polska napisał/a:
We Wrocławiu nasze paski są dostępne w (...) Apteka DOZ ulica Kwiska 5/7

Glukometr mają, ale za żadne skarby go nie dadzą na receptę na inne paski - i żaden przedstawiciel Willcare ani żadne wyciągi z ustawy (przytaczane w tym temacie) ich nie przekonają, bo to oni wydają, a nie Willcare. Nie i już.

No to mam ich gdzieś i szukam w innej aptece...

willcare-polska napisał/a:
Witam sieć już ponad 1000 aptek działa 70 % do wtorku znajdziecie Państwo wykaz ponad 1500 aptek gdzie można znaleźć nasz produkty zapraszamy do wyszukiwarki aptek :
http://www.willcare.pl/www/siecsklepow.php

Ale apteka z listy (Podwale 36) nie ma i nigdy nie miała tych glukometrów, nie mają też pasków. Od Willcare mają tylko zestawy do pomp.

Ech... :roll:

Monika - Wto 07 Sie, 2012

Bik bo to jest coś dziwnego w tych aptekach, u mnie babka tez twierdziła ze nie ma, nie mieli i miec nie bedą, a chwile wczesniej rozmawiałam z przedstawicielem i mówił ze tam były, wyciągnełam telefon i chciałam zadzwonic do przedstawiciela i nagle pani olśnienia doznała ze przeciez fakt ... mają
Obłęd jakiś :evil:

zielona75 - Sro 08 Sie, 2012

willcare-polska, czy jest możliwe dostarczenie oprogramowania do glukometru CareSens do poradni diabetologicznej?
Becia - Sro 08 Sie, 2012

Mam już glukometr w domu, za co willcare-polska, bardzo dziękuję. Bartosz zachwycony, a jak jeszcze zobaczył naklejki ze może zmienić sobie jego wygląd to był cały happy. Już dzisiaj robił na nim poziomy :D Mnie nie podobają się paski, są bardzo małe, źle się wyjmują z opakowania i żeby włożyć je do glukometru trzyma się praktycznie za okienko testowe. Mam nadzieję że się przyzwyczaję.
willcare-polska - Sro 08 Sie, 2012

Bike zajrzyj do apteki Dr Max na priv wyślemy Ci adres oni wiedzą co pacjentowi przysługuje zgodnie z ustawą
Zielona gdzie ma być program zainstalowany?
Becia mamy nadzieje że będzie ok w tej kwestii pomóc nie możemy

zielona75 - Sro 08 Sie, 2012

willcare-polska napisał/a:
Zielona gdzie ma być program zainstalowany?

Wysłałam wiadomość na pocztę.

AniaKru - Czw 09 Sie, 2012

Ja również dziękuję Willcare za glukometr i sprawnie przeprowadzoną akcję dostarczenia jego do apteki. Wszystko zostało perfekcyjnie załatwione i to w bardzo krótkim czasie.
Jeszcze raz dziękuję.

Ania30 - Czw 09 Sie, 2012

Już mamy 3 glukometr contour Ts.Pierwszy popsuł się po 4miesiącach,drugi po miesiącu.Teraz mamy trzeci.Ciekawe jak długo podziała.Następnym razem też poproszę o paski na care sens n.Tylko ciekawe czy w naszej aptece dostanę.
adamo64 - Czw 09 Sie, 2012

Ania30 wyrzuć Contour TS do kosza bo to niebezpieczna zabawka :sad: Wymieniałem ich ok. 5 sztuk i skończyło się to tym że ostatni poszedł do kosza a paski wraz z nim :evil:
zielona75 - Czw 09 Sie, 2012

adamo64 napisał/a:
Wymieniałem ich ok. 5 sztuk i skończyło się to tym że ostatni poszedł do kosza a paski wraz z nim

Wyrzuciłeś paski do śmieci??? Gratuluję. :roll:

adamo64 - Czw 09 Sie, 2012

Tak zielona75 wyrzuciłem 2 op.pasków bo po wymianie 5 glukometrów gdzie wyniki były zaniżone o ok 50j doszedłem do wniosku że wolę żyć i odżałowałem te 2 opakowania
joanna ostrowsk - Czw 09 Sie, 2012

Myślę,że zielona miał co innego na myśli :roll: ..
zielona75 - Czw 09 Sie, 2012

adamo64 napisał/a:
odżałowałem te 2 opakowania

Odżałowałeś? Zmarnowałeś.

adamo64 - Czw 09 Sie, 2012

zielona75 napisał/a:
Odżałowałeś? Zmarnowałeś

I tu bym z Tobą polemizował bo te dwa opakowania tych pasków były jak np.zepsuty kawałek mięsa, czy nie należy go wyrzucić?
Dodam tylko że nie bardzo rozumiem Twojego zbulwersowania tym faktem że wyrzuciłem coś co mogło mi zrobić krzywdę. Stare leki z apteczki też wyrzucam i chyba nie tylko ja......

matimartyna - Czw 09 Sie, 2012

adamo64 napisał/a:
Tobą polemizował bo te dwa opakowania tych pasków były jak np.zepsuty kawałek mięsa, czy nie należy go wyrzucić?

Jest duża różnica pomiędzy zepsutym mięsem, które kupujesz za własne pieniądze, a paskami za które płacisz tylko drobną część swoich własnych pieniędzy. Ja również nie byłam zadowolona z cts ale paski zużyłam wszystkie. Przy prawie normalnych cukrach, gdy nic się nie dzieje wyniki są zazwyczaj podobne na każdym glukometrze. Leków nigdy nie wyrzucam i nie marnuję publicznych pieniędzy.

adamo64 - Pią 10 Sie, 2012

Już chyba pisałem że paski mierzyły w cały świat, raz było to ok 50j a raz 20j.Myślę że były przemrożone,bo było to w styczniu i mogły jechać np. do apteki w aucie w temp. -20st.
a jak Wam chyba wiadomo mróz może zniszczyć paski :(

zielona75 - Pią 10 Sie, 2012

adamo64 napisał/a:
Już chyba pisałem że paski mierzyły w cały świat, raz było to ok 50j a raz 20j.Myślę że były przemrożone,bo było to w styczniu i mogły jechać np. do apteki w aucie w temp. -20st.
a jak Wam chyba wiadomo mróz może zniszczyć paski :(

Paski były uszkodzone, czy pięć glukometrów?

anitapa - Pią 10 Sie, 2012

adamo64 napisał/a:
ok 50j a raz 20j.
paski mierzą w jednostkach? :P
adamo64 - Pią 10 Sie, 2012

zielona75 napisał/a:
Paski były uszkodzone, czy pięć glukometrów?

Tego nie wie nawet firma Bayer,bo paski testowe które były dołączone do tych glukometrów wskazywały również w cały świat (generalnie za mało)
Cytat:
paski mierzą w jednostkach? :P

Oczywiście chodziło mi o mg/dl :lol:

Aleksandra - Pią 10 Sie, 2012

Dziewczyny czepiacie się :D Wracając do tematu mam juz recepte... dzisiaj ide odebrać glukometr Care Sens N ( nie miały pasków na stanie i musiały zamówić w hurtowni ) mam nadzieje że w aptece zaś coś nie wymyślą i mi wydadzą go ;)
zielona75 - Pią 10 Sie, 2012

Aleksandra napisał/a:
Dziewczyny czepiacie się

To jest oczywiste :P
Skoro o tym mowa... Mam nadzieję, że do poradni dotrze oprogramowanie i wszyscy będą zadowoleni :)

EVITA - Pią 10 Sie, 2012

Używam Care Sens od około 2 tygodni i śmiem twierdzić że potrafi zawyżać przy wysokich cukrach. Nie mam jeszcze pewności, ale to sprawdzę. Ogólnie jest ok. i zostaniemy przy nim ze względu na cenę.
Nie rozumiem dlaczego Adam64 jest tak zaciekle źle nastawiony na tsa. Ja używałam ten glukometr bardzo długo, Hbac mieliśmy bardzo ładne i myślę że wcale to nie jest zły glukometr - zostawiam go jako zapasowy.

willcare-polska - Pią 10 Sie, 2012

Zielona program bedzie w nastepnym tygodniu zainstalowany. Co do zawyżania były robione testy do 350 nie było problemu roznica była do. +|- 5%.
Badania krajowe i międzynarodowe są nabieżąco zamieszczane na stronie

zielona75 - Pią 10 Sie, 2012

willcare-polska napisał/a:
Zielona program bedzie w nastepnym tygodniu zainstalowany

Dzięki :)

biker - Pią 10 Sie, 2012

Dziewczyny dajcie spokój adamo64 - dobrze zrobił, że wyrzucił bubla. A trudno inaczej określić glukometr, który wymieniał 5 razy i ciągle miał jakieś wady!
A jeśli ktoś uważa, że pieniądze NFZ są ważniejsze niż nasze zdrowie, to niech bada cukier tak często jak zaleca NFZ - czyli 3x dziennie, nie częściej!

pinczerka - Sob 11 Sie, 2012

Ja również zgadzam się z bikerem.
Poza tym z Contoura TS byłam niezadowolona, potrafił zawyżać nawet o 100mg/dl! Podziękowałam temu glukometrowi po zużyciu (a może nawet i nie) tych dziesięciu paseczków, które są dołączane do glukometrów w ramach testowania.
Ja od jakichś dwóch lat mierzę na OTS, dla mnie jest to najlepszy glukometr. Choć ostatnio byłam w Centrum Edukacji Diabetologicznej na Biskupiej we Wrocławiu i dostałam czarnego Accu-Chek Active. Różnica pomiarów na nim i na OTS była praktycznie żadna (na pierwszym 161, na OTS 165), więc jak znudzi mi się OTS (w co na razie wątpię) to zostanę przy Activie.

Matimartyna, a insuliny też nie zdarzyło Ci się wyrzucić? Pytam z czystej ciekawości.

Ewentualnie te 2 op. paseczków można było komuś dać, ale jeśli były wadliwe, to po co komuś wciskać (nawet jeśli to byłoby z czystego serca) niepewny sprzęt i narażać jego zdrowie?
A z tymi pieniędzmi z NFZ nie przesadzajmy. Jeśli z insuliną byłoby coś nie tak, to używalibyście jej nadal? Wątpię. Choć to przecież pieniądz "publiczny"...

adamo64 - Sob 11 Sie, 2012

Dziękuję koledze biker i kol. pinczerka bo już miałem myśli samobójcze po tej połajance :wink:
zielona75 - Sob 11 Sie, 2012

adamo64 napisał/a:
Dziękuję koledze biker i kol. pinczerka bo już miałem myśli samobójcze po tej połajance :wink:

Miałam nadzieję, że sam sobie poradzisz w dyskusji, cóż... :twisted:

adamo64 - Sob 11 Sie, 2012

zielona75 napisał/a:
Miałam nadzieję, że sam sobie poradzisz w dyskusji, cóż..

Nie uczestniczę w tym forum aby prowadzić zaciekłe spory lecz dzielić się doświadczeniami, no ale cóż... :evil:

Aleksandra - Sob 11 Sie, 2012

Mam Care Sens N od wczoraj ...
Accu - Care Sens N

141 - 156
134 - 163
46 - 53
115 - 125

poczekam aż mi coś wybije i jakie będą rozbieżności na cukrach powyżej 200 :)

Ania30 - Pon 13 Sie, 2012

I bądź tu mądry,który wskazuje prawidłowo.Nam jeden contour TS pokazywał 311,a drugi taki sam tylko,że nowy wskazał 200.
EVITA - Pon 13 Sie, 2012

Patrząc na wyniki Aleksandry to Accu zawyża co jest potwierdzone wszem i wobec więc jak traktować wyniki Care?
Ja po prostu mierzę jednym i nie porównuję bo idzie zwariować ....

alex359 - Pon 13 Sie, 2012

jest pewna zasada: jeśli chcecie porównywać glukometry róbcie to, ale z głową czyli porównujemy sprzęt który pracuje na tej samej metodzie badań.
CSN pracuje na GOD tak jak Rightest, Xido jest na GDH-NAD, Accu-Chek są na GDH-PQQ, a CTS na GDH-FAD itd.
Najlepiej jest używać jednego, który nam odpowiada pod każdym względem i nie kombinować.

anitapa - Pon 13 Sie, 2012

alex359 napisał/a:
Najlepiej jest używać jednego, który nam odpowiada pod każdym względem i nie kombinować.
ja właśnie tak robię.....
Aleksandra - Pon 13 Sie, 2012

to było na normalnych w miare cukrach ... czekałam na wyższe ...
Accu Care

276 - 356

234- 261

Zostaje przy accu jak dla mnie za duża różnica mam sprawdzonego z wynikami z laboratorium ... więc jestem spokojna :)

willcare-polska - Pon 13 Sie, 2012

Roche używa najstarszej metody pomiarowej , do niedawna był jednym najdokładniejszych mierników . Roche zawyża wyniki w momencie interferencji z cukrami takimi jak maltoza , fruktoza itp wówczas zawyża znacząco. Ogromna kropla krwi także nie wpływa na dokładność pomiaru. W momencie kiedy nie interferuje jest generalnie dokładny.
Ostatnie przeprowadzone badania glukometru CSN wykazało dokładność względem laboratorium do 4,2% . Dla nas wyznacznikiem jakości są badania a naszej stronie jest ich całe mnóstwo . Nasz glukometr jako jedyny spełnia wymogi ISO 2010.
Tak jak napisała ALEX nie powinno się porównywać glukometrów jeden względem drugiego : każdy ma na inną metodę , dwa wiele glukometrów którą są dostępne u nas w Polsce to swoiste zabytki występujące tylko w Polsce . W tym roku na największym sympozjum diabetologicznym na świecie wyraźnie powiedzione że glukometry biosensoryczne z metodą GOD należą do najdokładniejszych .
Używając glukometry należy także polegać na sobie , są to tylko urządzenia , którą mogą źle działać ...

EVITA - Pon 13 Sie, 2012

U nas mija trzeci tydzień z Care i nie jest źle. Cukry niskie pokrywają się ze złym samopoczuciem dziecka, wysokie przyjmuję bo nie mam wyjścia ;)
Można polecać ten glukometr, jak wiele innych zresztą ...........

Aleksandra - Pon 13 Sie, 2012

A ja z czystej ciekawości nastepnym razem jak bedę badania robiła zabiore accu i Care Sens ze sobą podjem zeby mi cukier wywalił na 250 i sprawdze który jest dokładnniejszy bo w sumie między 100 a 170 jest dopuszczalna różnica między dwoma glukometrami .. problem powstaje kiedy cukier jest wyższy ... i trzeba korekte robić :)
pinczerka - Pon 13 Sie, 2012

Jakoś tak się stało, że dopiero dzisiaj siadłam i przeczytałam caaały dłuugi temat o tym glukometrze i bardzo mnie zaciekawił, a w szczególności ten:
http://www.i-sens.pl/caresens_new_pop.php
I w związku z tym mam pytanie, czy aktualna jest informacja, że glukometry CareSens New Pop będą dostępne już od połowy sierpnia, czy trzeba czekać do września? Nie ukrywam, że bardzo mi się spodobał wizualnie i ten opis bardzo zachęcający (chodzi mi głównie o tą nowoczesną technologię GOD, bo jak wiadomo, nowinkom technicznym do Polski jakoś ciężko dotrzeć :evil: :twisted: ). Tylko że ja jakoś bardzo przyzwyczaiłam się do OTS, ale mam nadzieję, że jak CSNP okaże się lepszy, to na jakiś czas pożegnam się z moim ukochanym OTS, na którym bardzo dobrze mi się mierzy (przy okazji nie omieszkam porównać obu glukometrów, z czystej ciekawości). Mam jeszcze pytanie, nie wiecie, jakiej metody pomiarowej używa OTS?

I tu mam pytanie do Willcare - czy jest możliwość i ewentualnie kiedy dostarczenia glukometru CSNP (i czy nadal glukometr ten można dostać za 8 op. pasków czy ta ilość się zmieniła? Bo przyznam, że z 8 op. pasków w Kudowie będzie ciężko, ew. na wizycie we Wrocławiu, ale mam dopiero pod koniec października) do apteki w Kudowie? Czy najbliższą apteką od Kudowy będzie apteka w Kłodzku?

alex359 - Pon 13 Sie, 2012

OTS jest na metodzie GO czyli starszej od GOD (ta jest najnowocześniejsza i najdokładniejsza), ale idą tym samym torem czyli oksydaza glukozy
willcare-polska - Pon 13 Sie, 2012

Pinczerka OTS jest na metodzie GO , jest niestety kodowany mechanicznie a to niestety nie wpływa na dokładność . Na dokładność wpływa także wielkość kropli krwi , która niestety w OTS jest ogromna w zależności od źródeł w USA OTS potrzebuje min 1 mikrolitra , a w Polsce według magazynu PEN min 1,4 mikrolitra.. Parametrami i funkcjami nie poraża .
Wedle nowych badań aby wynik był dokładny potrzebna jest max 0,8 mikrolitra krwi. J&J w USA ma zupełnie inne produkty. W końcu J&J jest jedną z trzech najlepszych marek na świecie ale wśród tej wspaniałej trójcy jest Roche i I-sens :)
Wracając do Care Sens New POP będzie on dostępny od końca sierpnia , będzie go można otrzymać przy realizacji recepty na 4 opakowania ( związane jest to z naszym konkursem "zostań prymusem akademii Willcare ") będą dostępne w większości aptek DOZ .
Istotna różnica między OTS a CSNP to :
OTS vs CSNP
1-1,4 mikrolitra vs 0,5 mikrolitra
mechanicznie kodowany vs autocoding
pamięć 350 vs 500
hematokryt 30-55% vs 20-60%
pomiar GO vs GOD
połącznie z pc CSNP za pomocą kabla USB
CSNP ledowy wyświetlacz
CSNP odczytuje ważność pasków
CSNP wbudowany termometr
CSNP posiada alarm o hipo i hiper
CSNP ważność pasków od otwarcia opakowania 12 miesięcy
CSNP dla użytkowników bateria za darmo
Jeśli chodzi o dokładność powiem krótko jeden i drugi jest rekomendowany do kalibracji CGM , jeden i drugi jest dokładny w światowych porównaniach wypadają porównywalnie, ale jak wspomniałem w USA J&J ma troszkę inny produkt choć tą sama metodo pomiarowa GO. GOD jak wspomniała Alex jest nowszą metodą która teoretycznie nie interferuje , no i CSNP jest w pełni automatycznie kodowany.
W Polsce wyróżniamy glukometry ręcznie kodowane np Roche , mechanicznie J&J , Abbott oraz automatycznie jak CSNP , Glucocard 01
OTS w porównaniu jeden z drugim różnica była w granicach +/- 10%
Informacje o OTS są z magazynu PEN z miesiąca lipiec /sierpień , oraz infolinii J&J
Jeśli chcą państwo możemy udzielić informacji dlaczego tak ważne kodowanie i wielkość kropli krwi która ma istotny wpływ na pomiar

[ Dodano: Pon Sie 13, 2012 9:47 pm ]
Warto się zapoznać z tym badaniem CSN VS Performa Nano vs J&J

[ Dodano: Pon Sie 13, 2012 9:47 pm ]
http://www.i-sens.pl/technologia/8.pdf

pinczerka - Czw 16 Sie, 2012

Pięknie dziękuję za informację. :) Będę starała się o glukometr CSNP, bo bardzo mi się spodobał. :)
P.S. Mam nadzieję, że te wiadomości nie są tylko wychwalaniem zalet glukometru ze względu na łatwą i szybką reklamę, tylko są rzeczywiście wiarygodne, rzetelne i zgodne z prawdą. :)

Monika - Czw 16 Sie, 2012

ech, szkoda ze nie zostawiłam recepty od diabetologa, bo jakimś cudem wypisał mi 6 op. a następna wizyta dopiero w październiku :(
willcare-polska - Czw 16 Sie, 2012

Pinczerka powiem krótko każdy chwali się , że jego produkt jest najlepszy , jeden twierdzi że kodowanie ręczne i metoda fotometryczna jest najlepsza na świecie , drugi mówi że metoda pomiaru NAD jest nowoczesna , jeszcze inny powie , że ma produkt roku 2012 a my powiemy jedno że Państwa zadowolenie i uznanie jest wyznacznikiem najwyższej jakości.
Więc reklamować i chwalić będzie każdy ale to Wy wystawicie nam cenzurkę .

lalon - Sob 25 Sie, 2012

Koniec sierpnia za pasem a New Popów nie widać.
Może data wprowadzenia na polski rynek przesunie się o kilka....
lat tak jak z pompą SPRING??

Mawgosia - Sob 25 Sie, 2012

lalon napisał/a:
Koniec sierpnia za pasem a New Popów nie widać.
Może data wprowadzenia na polski rynek przesunie się o kilka....
lat tak jak z pompą SPRING??


No właśnie. Ale wchodzi Performa nano w ryczałcie. I ma podświetlany wyświetlacz. Czekałam na popa, a teraz zastanawiam się nad AC. Tylko konieczność dokupowania przystawki do ściągania wyników na PC mnie zniechęca. W sumie mój OTSmini jest ok, tylko np. w kinie trzeba podświetlać komórką, żeby odczytać wynik.

lalon - Sob 25 Sie, 2012

Mawgosia napisał/a:

No właśnie. Ale wchodzi Performa nano w ryczałcie. I ma podświetlany wyświetlacz. Czekałam na popa, a teraz zastanawiam się nad AC. Tylko konieczność dokupowania przystawki do ściągania wyników na PC mnie zniechęca. W sumie mój OTSmini jest ok, tylko np. w kinie trzeba podświetlać komórką, żeby odczytać wynik.


Wyniki z Accu Cheka można drukować w dobrych aptekach, a co do Performy, to glukometr jest rewelacyjny.

Mawgosia - Sob 25 Sie, 2012

lalon napisał/a:
Wyniki z Accu Cheka można drukować w dobrych aptekach


Ale ja jestem leń i po to kupiłam jakiś czas temu drukarkę, żeby nie ganiać po mieście za czymś takim.

adamo64 - Sob 25 Sie, 2012

Jeszcze nie wiemy jak Performa nano będzie dokładny,itd więc nie przesadzajcie z pochwałami pod jego adresem :)
willcare-polska - Sob 25 Sie, 2012

Performa to nic innego jak accu-check tylko małą krople potrzebuje ,ten sam koenzym co w poprzednikach.
New Pop będzie w Aptekach od 1 września . Na to chwilę jest już w szpitalach w Poznaniu , Katowicach , Krakowie ....
ciekawy link do poczytania : http://www.stopcukrzycy.eu/?p=176

adamo64 - Sob 25 Sie, 2012

Panie Marcinie bardzo ciekawe artykuły a zwłaszcza ten o firmie Bayer i glukometrach Countur TS itd. już dawno wiedziałem że z tymi glukometrami jest coś nie halo ale Bayer miał wielu dzielnych obrońców na rynku :)
Pozdrawiam i czekam na New POP

willcare-polska - Sob 25 Sie, 2012

Panie Adamie ale te nowe glukometry Bayera były pokazane w USA i muszę powiedzieć , że będą godny rywalem i-sensa , z badań tam pokazanych charakteryzowały super dokładnością , tylko pytanie kiedy będą w Polsce dostępne ?
Zmiany jeśli chodzi o technologie na rynku światowym są wreszcie zauważalne i wchodzą do Polski dużymi krokami . Te mniejsze firmy kiedyś nie zauważalne powoli doganiają liderów - Nowa Zelandia jest tego doskonałym przykładem :)
Co do New Pop kilka dni i będą na pewno pojawiać się w Aptekach na liście z naszej strony
Od razu w całej Polsce nie będą ale zaczynając od dużych miast do 15 września pojawią się praktycznie wszędzie

Mawgosia - Sob 25 Sie, 2012

Jakie będą warunki otrzymania CSNnp? Czy będzie odpłatny? Jeśłi nie, to na ile opakowań pasków trzeba mieć receptę i czy mogą być przepisane inne testy (nie miałam odwagi poprosić o rp. na testy do glukometru którego nie tylko nie mam, ale który nie jest dostępny, ale kilka dni mogę się wstrzymać z jej realizacją)?
Czy będzie dołączony kabel do PC i dostępny program? I czy będzie za nie jakaś dodatkowa opłata?

willcare-polska - Sob 25 Sie, 2012

Można wymienić 4 stare za 1 CSNP bądź przy realizacji recepty na 4 opakowania . Kabel usb jest dołączany za darmo a program do pobrania ze strony. Adresy aptek dostępne na stronie www.willcare.pl
matimartyna - Sob 01 Wrz, 2012

Dzisiaj 1 września i glukometru care sens new pop dalej nie ma, nastała cisza. W sprzedaży oczywiście jest za 140 zł. Znowu termin zostaje przesunięty?
willcare-polska - Sob 01 Wrz, 2012

Wszystkie nasze glukometry są rozprowadzane przez hurtownie. Dostaliśmy informację , że glukometry są dystrybuowane po aptekach i maksymalnie do czwartku tj 6-09-2012 mają się znaleźć wraz plakatami w aptekach w ponad 600 aptekach w całej Polsce . Żadna hurtownia nie jest wstanie zrobić to w jeden dzień!
matimartyna - Sob 01 Wrz, 2012

Dziękuję bardzo za informacje.
alex359 - Pon 03 Wrz, 2012

to po co piszecie, że będą dostępne od 1 września? W stolicy apteki DOZ nawet nie mają informacji o takiej akcji...
Tak jak napisał lalon może pojawi się za kilka lat :)

Mawgosia - Pon 03 Wrz, 2012

Po dzisiejszej rozmowie z Willcare mam informacje, że popy będą od połowy września. Dobrze, że mi nie odbiło i nie wzięłam recept na ich paski :) :) :)
matimartyna - Pon 03 Wrz, 2012

Mawgosia napisał/a:
popy będą od połowy września

To kolejne przesuwanie terminu, ja dam chyba sobie spokój, bo szkoda moich nerwów. Są inne możliwości i konkurencja w tym samym terminie ma rozprowadzać dobrej klasy glukometry.

anitapa - Pon 03 Wrz, 2012

zgadzam się z opiniami wyżej..... inne glukometry są równie dobre...
alex359 - Sro 05 Wrz, 2012

dokładnie tak, inne nowości też są refundowane i dostępne od ręki. Może i CSN i CSNP są dokładne, ale przedstawiciel w Polsce robi swoje żeby zniechęcić do ich użytkowania. Ja w dalszym ciągu nie mogę ściągnąć wyników na kompa, a we wrześniu to już program miał być kompatybilny z windows 8, a z 7 nie może się połączyć...
Monika - Sro 05 Wrz, 2012

Alex a próbowałaś go zostawić podłączonego na dłuższy czas?? Pisałam już ze u mnie zadziałało ... bo wyskakiwało dokładnie to samo co Tobie (nie mam windows 7 tylko Viste)
Jutro spróbuje znowu zczytać i zobaczymy

Konradzik_1981 - Sro 05 Wrz, 2012

Alex twoje wypowiedzi , powiem brzydko aż śmierdzą obłudą! Jak byłaś przedstawiciel firmy Willcare w szpitalu zachwalałaś glukometry , wkłucia itp jako najlepsze w Polsce . Jak widzę odkąd nie pracujesz w tej firmie obrałaś nagle inny front. Jestem stałą czytelniczką tego forum i musiałam się zalogować aby to napisać . Boli mnie , że nagle teraz tak ci się wszystko nie podoba ? Jak można być tak dwulicową osobą . Jestem użytkowniczkom care sens n i nie mam z nim żadnego problemu jest prosty , dokładny, program na moim Windows 7 działa jak należy ( dwa razy był instalowane ) i teraz działa. Gadanie bzdur , że inne nowości są dostępne od ręki to ja proponuje biec szybciutko do apteki po np performę nano albo welion calla albo cukrotest tevy i dać spokój sobie z care sensem - nie będziesz miała problemu z programem , dokładnością i z firmą ale ty nadal jesteś przy tym produkcie wniosek , że jest dobry. Jestem pełna podziwu dla firmy Willcare , że zaledwie po trzech miesiącach mają odwagę wprowadzić następny glukometr gdzie jak widzę wszyscy biegną by znowu stać się posiadaczem następnego glukometru firmy Willcare. Odkąd jestem chora nie znam firmy , która by tyle nowość wprowadziła wiedząc , że my cukrzycy nauczeni jesteśmy do brania ile się da glukometrów bo dają za darmo ! Jak sądze każdą firmę kosztuje to setki tysięcy .Wszyscy cieszą się z performy a ona już od kilku lat na innych rynkach jest ale dla nas to wielka nowość!! Oh dziękujmy i chwalmy Roche za tę nowość jaką nas pozwolili obdarzyć pytanie czy będzie dostępna na wymianę bo na infolini nic powiedzieć niechcą !
zielona75 - Sro 05 Wrz, 2012

Konradzik_1981 napisał/a:
Alex twoje wypowiedzi , powiem brzydko aż śmierdzą obłudą! Jak byłaś przedstawiciel firmy Willcare w szpitalu zachwalałaś glukometry , wkłucia itp jako najlepsze w Polsce . Jak widzę odkąd nie pracujesz w tej firmie obrałaś nagle inny front.

alex359, naraziłaś się pewnej znanej firmie? ;)
Konradzik_1981 napisał/a:
Jestem stałą czytelniczką tego forum i musiałam się zalogować aby to napisać

Taaa... :D

anitapa - Sro 05 Wrz, 2012

Konradzik_1981 napisał/a:
Jak sądze każdą firmę kosztuje to setki tysięcy
które się zwracają w chwilę moment... kosztem kupowania pasków do tech glukometrów...... więc nie przesadzajmy że im nie zależy na jak największej liczbie użytkowników..... ażeby ich mieć to rozdają... prawo rynku......
Mawgosia - Sro 05 Wrz, 2012

Konradzik_1981 napisał/a:
wiedząc , że my cukrzycy nauczeni jesteśmy do brania ile się da glukometrów bo dają za darmo !


To coś, czego nie wiedziałam na swój temat. A może zwyczajnie dziwna jestem. Jakoś najpierw czytam trochę, oglądam, a jak zamawiam, to już raczej z nadzieją na satysfakcjonujące użytkowanie glukometru. Miałam jeden "niewypał", ale też kilka m-cy posłużył zanim wybrałam następcę.

zielona75 - Sro 05 Wrz, 2012

Konradzik_1981 napisał/a:
Odkąd jestem chora nie znam firmy , która by tyle nowość wprowadziła wiedząc , że my cukrzycy nauczeni jesteśmy do brania ile się da glukometrów bo dają za darmo ! Jak sądze każdą firmę kosztuje to setki tysięcy

Tylko w taki sposób zdobędą klientów. To jest reklama. Tu chodzi o pieniądze i nie ma sentymentów.

anitapa - Sro 05 Wrz, 2012

Mawgosia napisał/a:
Konradzik_1981 napisał/a:
wiedząc , że my cukrzycy nauczeni jesteśmy do brania ile się da glukometrów bo dają za darmo !


To coś, czego nie wiedziałam na swój temat. A może zwyczajnie dziwna jestem.


no a o tym to nawet nie pomyślałam.... w ciągu 7 lat choroby córki miałam: Accu cheka i po 3 latach zamieniłam na Xido bo rzeczywiście dostaliśmy w szpitalu......i to tyle......
dopiero teraz jak zaczęły się w ubiegłym roku w grudniu cyrki z paskami i refundacją.... dostałam jeden glukometr od Viki:) i załatwiłam inny z firmy której paski znalazły się na liście....

więc nie biorę na prawo i lewo by zapychać półki

alex359 - Czw 06 Wrz, 2012

Konradzik_1981 czytaj ze zrozumieniem moje posty.
Po pierwsze: nie napisałam nic złego o wkłuciach, dalej twierdzę, że są super i dalej je użytkuję. Niestety firma już nie posiada w sprzedaży ADR-ów, a w stolicy są już ostatnie sztuki więc siłą rzeczy będę musiała wrócić do Rocha.
Po drugie: nie napisałam, że CSN czy CSNP są złe, napisałam, że są dokładne, ale niedostępne co zniechęca ludzi do tego produktu. Wczoraj dzwoniłam do apteki na Ostrobramską (apteka z listy Willcare), zdziwili się jak zapytałam kiedy mogę przyjechać po nowy glukometr, oni nic nie wiedzą o żadnej akcji. Czuję się oszukana jako chory przez tę firmę.
Po trzecie: nie byłam pracownikiem tej firmy, wykonywałam dla nich zlecenie. Osoby, które mnie znają wiedzą, że mam własną firmę pracuję z różnymi innymi firmami i Willcare był jedną z nich. Niestety widzę, że firma nie wyciągnęła żadnych wniosków z mojej pracy, dalej obiecuje coś czego nie ma: pompa Spring, nowe wkłucia ADR teraz CSNP...
Po czwarte: poznański akcent wszędzie można poznać nawet w piśmie :) Ten kto przeczyta dokładnie wyraz po wyrazie post Konradzik_1981 będzie wiedział o czym piszę.

Szanowny Willcare Polska: produkty macie dobre to potwierdzam, ale za grosz szacunku do chorych, do których i JA się zaliczam.

willcare-polska - Czw 06 Wrz, 2012

Olu .... ja nie będę komentował twoich wypowiedzi . Glukometry objęte akcją wymiany są w wybranych aptekach DOZ , jest ich 600 w Polsce , to że Ostrobramska nic nie wie to mnie wcale nie dziwi jak sama wiesz są tylko w DOZ i próżno ich szukać gdzie indziej http://platformadiabetyka.pl/apteki.html . Co do wkłuć ADR jeśli będziemy wprowadzać to wszystkich poinformujemy nie potrzebujemy do tego twoich wypowiedzi które nigdy nie były potwierdzone przez nas .
Wszystkie nowości jeśli będą w sprzedaży pojawią się na stronie głównej dopóki nie pojawią się na magazynie nie będziemy się wypowiadać . CSNP pojawiły się w aptekach czego dowodem są wpisy niektórych użytkowników , którzy już zostali okrzyknięci naszymi pracownikami :) zapewne też akcentem z Poznania napisali :)
Jeśli chodzi o Pompę Spring , to nie my jej nie wprowadziliśmy tylko po dzień dzisiejszy pompy nie wprowadził producent D-medical . Dlatego też chwilowo nie ma jej na stronie i w sprzedaży.

anitapa - Czw 06 Wrz, 2012

alex359, Konradzik_1981 , willcare-polska bardzo proszę o nie kontynuowanie tej dyskusji no jeżeli bardzo Wam zależy to na prive......jeżeli jeszcze raz " odbijecie sobie piłeczkę" usunę posty.... :P
alex359 - Czw 06 Wrz, 2012

anitapa i wszystkich uczestników tego wątku przepraszam, już nie będę :oops:
Misioza - Nie 16 Wrz, 2012

Ale tu gorąco sie zrobiło :P Dajcie spokój:-) Pax :-)
EVITA - Sob 13 Paź, 2012

My używamy Care Sens N i powtórzę swoje obawy czy aby ten glukometr nie zawyża. Nasza najnowsza glikowana 6,18 .... a czasami jest cukier 290 tak jak dzisiaj podałam korektę i po 1,5h spadło na 85.
Takie "szybkie" spadki po korekcie zdarzają się dość często.
Zwariować można. Używaliśmy tsa to wszyscy dookoła twierdzili, że zaniża .....
Zostaniemy przy obecnym glukometrze ale nie omieszkam sprawdzić go z wynikiem z lab.

alex359 - Nie 14 Paź, 2012

EVITA robiłam glikowaną w zeszłym tygodniu i tak jak Ty zaczynam podejrzewać, że CSN zawyża. Podobnie jak Wy mam wysokie poziomy, średnia z 90 dni wyszła 205 co się kwalifikuje na glikowaną 9.0, a wyniki z laboratorium wyszły na poziomie 7.0
Wróciłam do AC i tym razem Performę testuję (też ma średnią z 90 dni).
O TS słyszałam, że robi numery, ale po CSN nigdy bym się nie spodziewała...

Monika - Nie 14 Paź, 2012

tyle ze glikowana to wartosci z 24 godzin na dobe ... wiec wiadomo ze są niższe niż te z glukometru gdzie mierzysz przed i po posiłku ... przynajmniej tak mi tlumaczyła lekarka.
Moje średnie nigdy nie pokrywaja się z hb ...

willcare-polska - Nie 14 Paź, 2012

Ostatnie badania , pokazały dokładność CSN do 4,2 % względem lab. W czerwcu glukometry i paski dostały certyfikat FDA i spełniają iso 2010 . Nowe badania już wkrótce .
Co do hemoglobiny glikowanej i odczytu z glukometru nie zawsze będą się pokrywać ponieważ nie jesteśmy się wstanie badać się co kilka minut i wiele hipo jak i hiper możemy nie wyłapać . Szpitale w Krakowie , Wrocławiu , Poznaniu, Katowicach , Leżajsku , Tarnówie , Rzeszowie i wielu innych miastach co miesiąc badają nasze glukometry względem labarotorium i nikt nie ma żadnych zastrzeżeń . Wyniki nie mal pokrywają się labolatorium . Więc jeśli ktoś ma obawy , że jego glukometr zle wskazuje może sprawdzić go w aptece płynem kontrolnym bądz wymienić na gwarancji.

alex359 - Nie 14 Paź, 2012

pewnie macie i rację...
Ja żeby nie zwariować badam się tylko jednym i teraz sprawdzam w dokładności ACPN.

EVITA - Nie 14 Paź, 2012

alex359 napisał/a:
EVITA robiłam glikowaną w zeszłym tygodniu i tak jak Ty zaczynam podejrzewać, że CSN zawyża. Podobnie jak Wy mam wysokie poziomy, średnia z 90 dni wyszła 205 co się kwalifikuje na glikowaną 9.0, a wyniki z laboratorium wyszły na poziomie 7.0


Alex, my akurat mamy dobre poziomy, średnia z glukometru nie więcej jak 130 tylko czasami glukometr pokazuje wysoko i bardzo szybko spada, za szybko jak dla mnie.
Ale i tak zostaję przy tym glukometrze bo ogólnie jest ok.

willcare-polska - Nie 14 Paź, 2012

Olu. Accu-check nano i accu-check aviva nano także dostały FDA w kwietniu tego roku więc też spełniają iso 2010. Nie wiem tylko dlaczego nie była tam wymieniona performa nano , ale użytkownicy pisali na tym forum że paski od avivy pasują wiec system ten sam. W Polsce jeszcze glucocard 01 też spełnia iso 2010.

[ Dodano: Nie Paź 14, 2012 1:07 pm ]
Olu powinno się używać jednego glukometru badanie się na wielu jest błedem.

aneta987 - Nie 14 Paź, 2012

Ja teraz przez 3 mies. używałam CSN i jestem zadowolona ale uwaga bo jak pasków sie niedomknie to pokazują LO :evil: . Nas tak załatwił . Ponieważ mam sporo pasków do contoura linka ( wyniki ma zbliżone do CSN sprawdziłam kilka razy) to teraz do wyczerpania zapasów tego będziemy używać
willcare-polska - Nie 14 Paź, 2012

Niestety opakowania odrazu po wyjęciu powinny być zamykane. Koenzym na pasku ulega uszkodzeniu ale tak jest w przypadku każdych pasków.
anitapa - Nie 14 Paź, 2012

no najwyżej że są osobno pakowane...
alex359 - Nie 14 Paź, 2012

willcare-polska napisał/a:
Olu powinno się używać jednego glukometru badanie się na wielu jest błedem.

Przecież pisałam wcześniej, że badam się tylko na jednym żeby nie zwariować więc nie rozumiem tej uwagi :?: :D

karolek29 - Nie 14 Paź, 2012

Olu używanie wielu glukometrów nie jest dobre , należy używać tylko jednego
willcare-polska - Nie 14 Paź, 2012

Alex to nie była uwaga do Ciebie , niestety nie które osoby używają kilku glukometrów na raz co jest błędem . Czytając nie które wypowiedzi , że jeden model glukometru ma się w domu drugi w samochodzie a trzeci w torebce może przyspożyć nie potrzebne błędy w wynikach .
Monika - Nie 14 Paź, 2012

willcare-polska napisał/a:
że jeden model glukometru ma się w domu drugi w samochodzie a trzeci w torebce może przyspożyć nie potrzebne błędy w wynikach .
:wink: ja tak robie ... w pracy mam care sens n ... w domu uzywam new popa
zielona75 - Nie 14 Paź, 2012

willcare-polska napisał/a:
Alex to nie była uwaga do Ciebie , niestety nie które osoby używają kilku glukometrów na raz co jest błędem . Czytając nie które wypowiedzi , że jeden model glukometru ma się w domu drugi w samochodzie a trzeci w torebce może przyspożyć nie potrzebne błędy w wynikach .

Jeżeli ktoś korzysta z kilku różnych modeli glukometrów to może mieć problem z interpretacją wyników. Zwykle wybiera się te same modele lub tego samego producenta. Warunkiem jest pewność, że wskazania tych glukometrów są porównywalne i wiarygodne.

alex359 - Pon 15 Paź, 2012

karolek29 napisał/a:
Olu używanie wielu glukometrów nie jest dobre , należy używać tylko jednego


karolek29 ja już po błędach stylistycznych Cię poznaję ;)

[ Dodano: Pon Paź 15, 2012 9:49 am ]
zielona75 napisał/a:
Jeżeli ktoś korzysta z kilku różnych modeli glukometrów to może mieć problem z interpretacją wyników. Zwykle wybiera się te same modele lub tego samego producenta. Warunkiem jest pewność, że wskazania tych glukometrów są porównywalne i wiarygodne.


oooo ta odpowiedź bardzo mi się podoba :)

zielona75 - Pon 15 Paź, 2012

alex359 napisał/a:
karolek29 ja już po błędach stylistycznych Cię poznaję

A ja po nicku i po aurze :twisted: :P

grazol - Wto 23 Paź, 2012

niestety znów nie udało się wymienić recepty na paski i NEW POP'a ...
mimo obietnic firmy glukometru w dostępnych mi aptekach nadal brak!
to już drugie podejście (a mam trudności z poruszaniem się!)

Szybki kot - Wto 23 Paź, 2012

Dostałam POP-a za receptę na paski, pani magister go dla mnie wydusiła ale trwało to "chwilę"

Pozdrawiam.

cukierek_87 - Sob 13 Kwi, 2013

a ja mam go(care sens n) jako awaryjnego ( jak by coś się stało ) i też mi się podoba :) a na co dzień mam ten malutki accu chek performa :)
loona - Nie 14 Kwi, 2013

Ja jestem zadowolnoa z care sns-ów. Muszę tylko podmienić jeden , bo działa nawet bez paska :roll: :D . Ale przyznam też bez bicia ,że znam glukometry , które lepiej ,,spijają" krew :razz: . No i jeszcze zdarza się ,że pasek w czasie badania wysunie się i trzeba powtórzyć pomiar :P
Mawgosia - Nie 14 Kwi, 2013

loona napisał/a:
bo działa nawet bez paska :roll: :D


I palca można nie kłuć? To REWELACJA!

anitapa - Nie 14 Kwi, 2013

Mawgosia napisał/a:
I palca można nie kłuć? To REWELACJA!
no takich glukometrów to jeszcze nie ma:)
aneta987 - Pon 15 Kwi, 2013

Ja ani nie miałam problemów z dostaniem glukometru ani z samym glukometrem ( pomijając fakt ze syn nie domknął pasków i pomimo że cukier był ok to glukometr pokazał LO ). A glukometr dostałam bezpośrednio z ich firmy może skoro masz problem z dostaniem glukometru w aptece zadzwoń do firmy i powiedz jaka jest sytuacja a oni na pewno wyślą ci do domu .
loona - Pon 15 Kwi, 2013

Mawgosia, Otóż zdarza się ,że po pomiarze i wyjęciu paska nadal działa i jest rządny krwi :lol: . Najgorzej ,kiedy tak się dzieje w momencie,kiedy trzeba powtórzyć pomiar , bo się nie da :x . Wszystko wraca do normy po wyjęciu baterii (obu , bo z jedną też działał :shock: ) :D
manna - Wto 02 Lip, 2013

Pytanie do uzytkownikow Care Sens N. Bo wlasnie się przymierzam do zmiany i chyba przekonaliście mnie, ze warto tego sprobowac :) Jak jest z nakluwaczem w tym zestawie? Jest ok dla małych dzieci? Bo miałam doświadczenia z dwoma na razie tylko i jeden z nich robil ogromne znaki na paluszkach ustawiony na 1 - zupełnie nie nadawal się dla takich małych palcow.
Przepraszam tez, jeśli gdzies już o tym było - nie zdazylam przeczytać całego watku od deski do deski.

Monika - Wto 02 Lip, 2013

nakłuwacz a glukometr to dwie różne rzeczy ;) Ja uwielbiam nakłuwacze Accu Cheka i nie zmienie go przynajmniej narazie. Także używam Care Sens N Pop ale nakłuwacz mam Multiclixa :)
k.joanka - Wto 02 Lip, 2013

Witek tez uzywa nakluwacza nie od kompletu. Glukometr contur a nakluwacz accu check fastclix (multiclix go boli) :roll:
loona - Wto 02 Lip, 2013

manna jak do tej pory nie spotkałam lepszego dla dziecięcych paluszków nakłuwacza niż te z accu chek-a. Glukometr CARE SENS NEW POP :)
manna - Wto 02 Lip, 2013

Dziękuję Wam bardzo za odzew :) Muszę zatem rozejrzeć się za tym nakłuwaczem. Na razie udało mi się dzisiaj załatwić glukometr :) Bardzo szybka i miła obsługa w Willcare! Napisałam maila po południu, a pod wieczór już glukometr do apteki naszej zaczął wędrować ;) Pan przekonał mnie do New Pop - ponoć lepszy dla dzieci.
Monika - Wto 02 Lip, 2013

Manna jeśli chcesz multiclixa, to powinnam mieć jeszcze na zbyciu :)
manna - Sro 03 Lip, 2013

Monika napisał/a:
Manna jeśli chcesz multiclixa, to powinnam mieć jeszcze na zbyciu :)


Monika, bardzo chętnie wyprobuje, skoro polecacie :) Posle Ci adres oraz zapytanie o nr konta na priv :) Dzieki bardzo!

asiakrzysiek1 - Sro 03 Lip, 2013

my tylko multiclixa używamy
manna - Wto 09 Lip, 2013

Używamy od kilku dni i na razie jestem bardzo zadowolona :) Rzeczywiście malutka kropelka krwi tylko potrzebna. W szpitalu porównywałam kilka razy ze szpitalnymi wynikami i wyniki prawie identyczne, niewielkie rozbieżności. Tylko nakłuwacz rzeczywiście zbyt mocny dla malutkich paluszków, więc będziemy testować tego multiclixa.
Becia - Nie 21 Lip, 2013

My tez tylko tego nakłuwacza używamy :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group